Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mrugnął światłami kierującemu quadem. Po chwili tego pożałował

Kierowca forda chciał zwrócić uwagę kierującemu quadem, że nie ma oświetlenia i mrugnął mu światłami. Po chwili kierujący czterokołowcem zawrócił i wyprzedził forda, a następnie gwałtownie zaczął cofać uderzając w osobówkę. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

W minioną niedzielę w nocy na jednej z dróg w gminie Łęczna kierujący fordem zwrócił uwagę na jadącego z naprzeciwka quada. Czterokołowiec nie miał oświetlenia, więc kierujący osobówką mrugnął światłami, chcą w ten sposób zasygnalizować kierowcy quada, że nie ma włączonych świateł.

– Dobre intencje 31-letniego kierowcy fordem spotkały się z niespodziewaną reakcją 46-letniego kierującego quadem, który zawrócił. Kolejno wyprzedził pojazd zgłaszającego i zatrzymał się na prawym pasie, a następnie zaczął cofać i celowo uderzył w forda. Po uderzeniu w osobówkę, agresor zsiadł z quada, rozbił szklaną butelkę i dążył do konfrontacji słownej i siłowej. W tym czasie pasażer quada przesiadł się za kierownicę i uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swojego kompana – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej Policji.

O wszystkim zostali zaalarmowani policjanci. Mundurowi z Łęcznej zatrzymali w pobliskim sklepie sprawcę całego zajścia. Jak się okazało 46-letni kierujący quadem miał w organizmie ponad 2 promille alkoholu.

– Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat. Ponadto nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej – dodaje młodszy aspirant Izabela Zięba.

31 komentarzy

 1. No dobrze, a co z owym kompanem? Uszedł z życiem?

 2. Aha, bandycka napaść na Bogu ducha winnego kierowcę to się równa kolizja spowodowana przez pijanego quadziarza. Dobre sobie.

 3. Powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa

 4. a jego kumpel co z nim?

 5. zaj..ać na miejscu

 6. niech spróbują mnie zaczepić

  Dlatego ja wożę pałkę teleskopową. Legalnie.

 7. Pod wpływem nerwów i w trosce o swoje zdrowie i życie bliskich, jadących ze mną, nie wytrzymał bym i w tym przypadku staranował bym tego kładowca.

 8. A można było nie mrugać pijackiej bladzi, to może by się sama wyeliminowała na jakimś drzewie albo betonowym przepuście.

 9. Ja wam wszystko wyprostuje

  To co zrobił to się nazywa czynna napaść, za to też powinien być ukarany

 10. i zabor narzedzia przestepstwa- powinni zabrac qlada!

Dodaj komentarz

Z kraju