Morderca z Lubartowa jeszcze raz stanie przed sądem. Prokuratura chce surowszego wyroku

Kasacji wyroku i ponownego rozpatrzenia sprawy Mateusza K. domaga się lubelska prokuratura. Wyrok 12 lat więzienia za brutalne zabójstwo ma być rażąco niski.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do prokuratora generalnego wniosek o wniesienie kasacji wyroku jaki zapadł w sprawie Mateusza K. z Lubartowa, który w 2013 roku brutalnie zamordował swoją dziewczynę, gdyż ta postanowiła od niego odejść.

Prokuratura już po tym, gdy zapadł wyrok w tej sprawie wnosiła apelację, jednak nie przyniosła ona spodziewanego efektu. Chodzi o rażąco niski wymiar orzeczonej kary za zbrodnię jakiej dopuścił się mężczyzna. Ponieważ wyrok się uprawomocnił, jedyną możliwością ponownego rozpatrzenia sprawy Mateusza K. jest kasacja. Za zabójstwo groziło mu do 25 lat, a nawet dożywocie.

Do zabójstwa doszło w piątkowy sierpniowy poranek 2013 roku. Około godziny 8 rano w jednym z mieszkań przy ulicy Krętej w Lubartowie znalezione zostały zwłoki młodej kobiety. Leżały na podłodze w kałuży krwi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, a przyczyną śmierci była rana szyi zadana ostrym narzędziem.

Praktycznie w tym samym czasie policja dostała informację o mężczyźnie, który w miejscowości Tarło w okolicach Lubartowa wpadł pod przejeżdżający samochód osobowy. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji okazało się, że poszkodowany w znacznym stopniu nosi oznaki poparzeń. Ze względu na poważne obrażenia młodego mężczyzny wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala w Lublinie.

Jak ustalili funkcjonariusze, były chłopak zamordowanej kobiety Mateusz K. biegał po ulicy a następnie rzucił się pod przejeżdżające auto. Okazało się również, że chwilę wcześniej, także w miejscowości Tarło podpalił zaparkowany samochód osobowy oraz znajdujący się w pobliżu leśny młodnik. W wyniku tego został poważnie ranny, jego ciało było w około 40 procentach poparzone.

Jak ustalili śledczy, Mateusz K. zamordował 21-letnią Annę S., gdyż ta postanowiła się z nim rozstać. Mężczyzna nie chciał się z tym pogodzić, usiłował namówić dziewczynę do powrotu, jednak nie przynosiło to skutku. Podczas kolejnego spotkania wpadł w szał i poderżnął kobiecie gardło. Został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności oraz 50 tys. złotych nawiązki dla matki ofiary.

2016-10-11 12:04:44
(fot. policja)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Na dożywocie!!! i bez możliwości wcześniejszego wyjścia.

  • kara śmierci !!!! i tyle w tym temacie, nie mam zamiaru utrzymywać „gnoja” za swoje podatki przez kolejne lata …..

   • Pampalini łowca zwierząt

    Ja go utrzymam, izolatka bez okna o chlebie i wodzie, dodatkowo praca w kamieniołomie 7 dni w tygodniu po 12h.

    • Jeśliby pracował w kamieniołomie to pozwoliłbym mu sie nażreć do syta, żeby wydajność pracy szybko nie spadła.
     I niechby se tam żył aż do śmierci.

 2. Mógł tatuś siedzieć cicho to synuś wcześniej by wyszedł. Teraz zacznie się wszystko od nowa. Ciekawe czy do kopert nie zabraknie i czy stare znajomości wystarczą. Smród na całą Polskę poszedł. Na ile stare układy pomogą, wkrótce się przekonamy.

 3. Nareszcie sprawiedliwość zaczyna brać górę w tym korupcyjnym kraju
  Brawo nasz prokuratop generalny

 4. No i prawidłowo! Dożywocie ! Niech tam mu żyć nie dadzą! A znajomości rodziców niech nie pomogą niech sie ludzie opamiętają!

 5. Wyrok który dostał jest kuriozalnie niski za to co i jak zrobił!!!!! Gdyby nie zainteresowanie Ministra Ziobro tą sprawą to na pewno prokuratura nie byłaby za kasacją!!!! Wypuszczają go na „urlop” dwumiesięczny a teraz nagle są za ostrzejszym wyrokiem?! 🙂 Wiadomo o co chodzi…!!!!

 6. Przecież już okazał skruchę, puścić wolno i rozejść się. Nie dla ludzi zamożnych prawo powstawało, tylko żeby motłoch nie rozszarpał bogatych

  • Łola weź ino łbem pzywol w parapet.

   • Przeczytaj raz jeszcze, spróbuj pomyśleć, znowu przeczytaj jak nic innego nie wymyśliłeś to lepiej nic nie pisz.

  • Jaką skruchę? Gdyby to zrobił mojemu dziecku to żyłby tyle ile dostałby lat za kratami. Więc im więcej tym lepiej byłoby dla niego.

   • Podzielam Twoje Światłe zdanie, Tomku.
    Na miejscu rodziny owej zaciukanej, z „wdzięcznością” też czekałbym, nie mówiąc nic, nikomu, (żeby nie ścignęli mnie za groźby karalne), aż zbój wyjdzie

  • Najwyraźniej na tym forum sarkazm nie jest rozumiany przez niektóre jednostki i trzeba używać chyba prostszych form przekazu (dostosować do odbiorcy). Albo zmienić forum

 7. dzieki bogu ziobro sie wzial za ta sprawe. Z drugiej strony co to ma byc zeby minister spr musial osobiscie przypatrywac sie pojedynczym wyrokom zeby byly sprawiedliwe

 8. Brawo P. Ziobro! Są momenty, że Pana lubię. Rodzina mordercy przedobrzyła z przerwą w karze, tym razem nie udało wam się. Tylko dożywocie dla zwyrodnialca.

 9. Można k…, można? No i co dobra zmiana?

 10. Ani kara śmierci ani dożywocie. Powinien zostać skazany na 70 lat, zakaz oglądania tv a odwiedziny raz na miesiąc. O wcześniejsze zwolnienie mógłby się starać najwcześniej po odbyciu 3/4 kary. Wyszedłby na wolność jako 60 – latek. Niech wtedy zaczyna życie od nowa.

  • Ale po co utrzymywać taki margines? Zrobić jemu to, co on zrobił tej dziewczynie. Oko za oko , ząb za ząb!!

   • Nie napisałem, że będziemy go utrzymywać. Powinien dostać odpowiednią prace aby nawet te 50000 zarobić dla matki tej dziewczyny. Chodzi mi o to, że na rękę byłoby mu dożywocie. Ale gdyby wiedział, że wyjdzie i będzie tak na prawdę nikim z myślą, że rodzina zamordowanej pamięta, to każdy dzień bliżej końca odsiadki wypychał by mu kupę do gaci.

 11. Co ma wisieć nie utonie .

 12. KARA ŚMIERCI DLA TEGO ŚMIECIA!!!

 13. Na razie to Ziobro co najwyżej może wnieść kasację, więc nie ma co mówić o procesie jak Sąd Najwyższy utrzyma wyrok.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online