Mniej miejsc parkingowych i oświetlenia, aby obniżyć koszty. Kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu wokół zalewu

W innej, niż początkowo planowano formie, ma zostać zagospodarowany teren wokół zalewu miejskiego w Zamościu. Wszystko dlatego, że miasto musiało zmienić zakres zadania aby obniżyć koszty inwestycji.

Miasto Zamość ogłosiło kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu wokół zalewu miejskiego. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, gdyż jedyna złożona oferta znacznie przewyższała kwotę, jaką przeznaczono na ten cel. Firma Strabag wyceniła swoje prace na 9,4 mln złotych, zaś miasto zarezerwowało kwotę 6,3 mln złotych. Z uwagi na tak dużą różnicę oraz niewielkie szanse na znalezienie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w zaplanowanej kwocie, postanowiono unieważnić przetarg i ogłosić kolejny.

Tym razem jednak zmieniony został zakres zadania, co ma na celu obniżenie kosztów. Na wszystkich odcinkach ścieżek rowerowych będzie tańsza nawierzchnia bitumiczna, zaś jej oświetlenie obejmuje tylko te odcinki, na których zostały zaprojektowane słupy o wysokości 3 metrów. Zrezygnowano też z budowy parkingu P1 przy strzelnicy, który wykonany zostanie w późniejszym czasie w ramach odrębnego zamówienia.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania ul. Droga Męczenników Rotundy i ulicy Altanowej, wzdłuż ulicy Altanowej w kierunku kanału odpływowego z zalewu, następnie wzdłuż kanału i ulicy Źródlanej, wzdłuż południowego skraju lasu w kierunku ulicy Lipskiej i na groblach zalewu. Ciąg pieszo rowerowy ma też okalać plażę a kończyć się w sąsiedztwie ulicy Lipskiej. Do tego dochodzi budowa parkingów, oświetlenia ścieżki pieszo – rowerowej i parkingów, wykonanie elementów małej architektury takich jak np. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice: edukacyjno-przyrodnicze, informacyjne, infokioski. Powstanie pomost obserwacyjny oraz nasadzone zostaną rośliny ozdobne.

Na terenach wokół zalewu będzie utworzona remiza dla zwierząt, która będzie pełnić rolę arboretum. Ma ona stanowić swego rodzaju punkt obserwacyjny, a życie zwierząt dziko żyjących będzie można podglądać przez kamerę szybkoobrotową. Przy zalewie staną kontenery socjalne z szatnią, umywalnią i wc, obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dachu obiektów będą zainstalowane panele fotowoltaiczne.

(fot. UM Zamość)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Ale niedlugo beda parkomatry po 5 zl za 1 godz a kamienie korzenie jak byly 5 lat temu to sa tylko kasa a reszta nas nie obchodzi.

 2. Jakby to było w mieście inspircji,to zaraz takim gruntem „zaopiekowałby” się zaprzyjaźniony z ratuszem developer:-)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach