690 680 960

Milanów: Wycinali drzewa, uszkodzili gazociąg. Sytuacja jest już opanowana

Dzisiaj po południu pracownicy wykonujący prace wzdłuż linii kolejowej uszkodzili biegnący tam gazociąg. W akcji uczestniczyły cztery zastępy strażaków.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 18 pomiędzy miejscowościami Milanów a Wierzbówka w powiecie parczewskim. Z biegnącego wzdłuż linii kolejowej gazociągu, zaczął się wydobywać gaz ziemny. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe.

-Zgłoszenie do dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie wpłynęło o godzinie 17:46. W momencie zgłoszenia zadysponowano jeden zastęp z PSP w Parczewie oraz trzy zastępy z jednostek OSP w Milanowie, Jasionkce i Wierzbówce. Powiadomiono również pogotowie gazowe – wyjaśniał nam kpt. Krzysztof Fila z Komendy Powiatowej PSP w Parczewie.

Jak się okazało, gazociąg został uszkodzony przez robotników wykonujących prace przy linii kolejowej. Usuwali oni rosnące zbyt blisko torów drzewa i w pewnym momencie doszło do uszkodzenia rury przesyłowej. Ze względu iż zdarzenie miało miejsce w terenie niezabudowanym, nie było zagrożenia dla innych osób. Jednak niezbędne okazało się zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

– Strażacy utworzyli strefę bezpieczeństwa o promieniu ok. 400 metrów. Gaz został zakręcony, czekamy aż obniży się ciśnienie. Jednostki je na bieżąco kontrolują, nasze działania są prowadzone z pogotowiem gazowym. Na miejscu działania koordynuje Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Janusz Krasuski – dodaje kpt. Krzysztof Fila.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. DZIĘKUJEMY!


Wyświetl większą mapę(fot. nadesłane)
2016-03-30 21:46:14

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas