Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mikołaj odwiedzi seniorów oraz dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie

Obchodzone 6 grudnia Mikołajki będą okazją do wręczenia prezentów osobom korzystającym ze wsparcia miejskich placówek. Mikołaj odwiedzi seniorów, a także dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Tego dnia o godzinie 16.00 przed Ratuszem zabłyśnie świąteczna choinka, a włączeniu iluminacji towarzyszyć będą dźwięki kolęd śpiewanych przez zespoły Kaniorowców i Sławiniaków.

W najbliższy poniedziałek (6 grudnia) Mikołaj odwiedzi podopiecznych Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Spotkanie, które odbędzie się w siedzibie ZOW przy ul. Lwowskiej 28, o godz. 10.30, będzie okazją do przekazania najstarszym mieszkańcom symbolicznych upominków. Wśród nich będą wykonane własnoręcznie przez grupę lublinianek specjalnie na tę okazję wełniane czapki, szaliki i chusty. W spotkaniu wezmą udział uczestnicy Zespołu Ośrodków Wsparcia z dziennych domów i klubów seniora, a także z dziennych i całodobowych placówek działających przy ul. Kalinowszczyzna i ul. Głowackiego.

– Święta to wspaniały czas do dzielenia się radością i ciepłem. Niech przygotowane przez nas ciepłe upominki świadczą o tym, jak ważni są dla nas ludzie, a szczególnie lubelscy seniorzy – mówi Anna Augustyniak, inicjatorka wykonania czapek i szalików dla seniorów.

W mikołajowym tygodniu symboliczne upominki otrzymają także seniorzy korzystający ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Pracownicy Ośrodka przygotują dla blisko 100 osób „bezpieczne upominki” – paczki antycovidowe zawierające maseczki ochronne, rękawiczki i płyny dezynfekujące. Upominki zostaną dostarczone osobom w wieku senioralnym, korzystającym z pomocy Ośrodka w ramach rządowego programu „Wspieraj Seniora”.

– Wchodzimy w okres Świąt Bożego Narodzenia, który wyjątkowo skłania do zwrócenia uwagi na wszystkich potrzebujących wsparcia. Dla wielu osób największym darem, który mogą otrzymać jest bliskość, miły gest, ciepłe słowo. Wspólne obchodzenie uroczystości takich jak spotkania mikołajowe, to dla uczestników lubelskich placówek wspaniała okazja do wspólnego i radosnego spędzenia czasu, rozwijania nowych znajomości i zainteresowań. Nieśmy sobie nawzajem radość, a nadchodzące dni wypełniajmy serdecznością zauważając tych, którzy nas potrzebują – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

„Bezpieczne plecaki” otrzymają także uczniowie lubelskich szkół podstawowych. Przy współpracy z Lubelskim Odziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, który pozyskał środki ochronne, przygotowano ponad 700 zestawów składających się z płynów dezynfekujących, maseczek ochronnych, jak również maskotek i książek. Kolorowe plecaki trafią do dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

O godzinie 16.00 włączone zostaną światełka na choince stojącej na placu Łokietka przed Ratuszem. Świąteczną oprawę tego wydarzenia podkreślą występy Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej oraz Zespołu Ludowego Sławiniacy.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Klecha jak odwiedza swoje ofiary/wiernych to przychodzi z pustymi rekami a wychodzi z kasą.

 2. Maseczki i płyny dla seniorów??
  Żenada…
  To ma być ciepły gest??
  I chce widzieć jak Dps Kalina przekaże cokolwiek swoim podopiecznym.
  Przestańcie wkońcu kłamać,wszyscy kręcą kasę tylko a seniorzy maseczki dostaną??
  Zajmijcie sie tym co sie dzieje za zamkniętymi drzwiami Dpsów,bo bardzo im wygodnie od półtora roku nie wpuszczać rodzin.
  Ale kasę biorą,a no co to idzie nie mam pojęcia.
  Może by do kuchni dołożyli bo staruszkowie na 3 posiłki cieniutki mogą liczyć tylko.
  Naprawdę na zupach wodziankach jeszcze nikt nie wyszedł dobrze.

 3. kiedyś to chociaż były goździki, rajstopy i skarpety. a dziś żenada.
  Pomarańczę mogliby dać chociaż.

 4. coraz gorzej w tym kraju , masakra jakaś tylko w TVP sukcesy jak i wszędzie wina Tuska , najgorzej ,że fanatyk PISuar w to wierzy ….

 5. Żyje się źle tylko złodziejom co kradli za PO bez konsekwencji a teraz PiS to ukrucił ludziom pracującymi żyje się świetnie.