Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy skarżą się na pędzące auta i pijących pod oknami. Blisko tysiąc zgłoszeń w jednym powiecie

Nawet po kilka zgłoszeń dziennie z terenu powiatu lubartowskiego pojawia się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak wskazują policjanci, przeważają sygnały o brawurowo jeżdżących kierowcach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubelskim w 2016 roku. Projekt ten ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby każdy bez najmniejszego problemu, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać.

Mieszkańcom naszego regionu ta forma zgłaszania zagrożeń występujących w ich okolicy bardzo przypadła do gustu. Jak wskazuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, tylko na terenie powiatu lubartowskiego w ubiegłym roku naniesiono na mapę aż 977 zgłoszeń.

Następnie każdy taki sygnał był weryfikowany są przez policjantów. Jeśli informacje się potwierdzały, a tak było w większości przypadków, miejsce to obejmowano baczniejszym nadzorem funkcjonariuszy. Wszystko po to, aby doprowadzić do wyeliminowania zagrożenia.

Ogółem od początku stycznia do końca grudnia potwierdzonych zostało 678 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy sygnalizowali nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego. W 430 przypadkach chodziło o przekraczanie dozwolonej prędkości a w 204 nieprawidłowe parkowanie. Nie brakowało jednak sytuacji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym czy też gromadzenia się osób w miejscu niedozwolonym. Takich zgłoszeń przyjęto odpowiednio 36 i 27.

-Platforma powstała po to, żebyśmy mogli jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Do każdego zgłoszenia podchodzimy rzetelnie i weryfikujemy je, a gdy jest taka potrzeba przekazujemy również do innych podmiotów poza policyjnych. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym. W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112 – dodaje Jagoda Stanicka.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. In Stalator (w twardych dyskach)

    Mieszkańcy skarżą się na pędzące auta… a było lamentować na pełną dziur drogę ?
    Teraz będzie się modlić o progi zwalniające ?

    • O to.. to.. nareszcie głos racjonalny

    • Każdy kto chce progów zwalniających, powinien dokładać kierowców do naprawy aut. Masz prawo to też masz obowiązki

      • Dobra dołożymy się, ale w takim razie będziecie mieli założone tachografy i sprawdzimy z jaką prędkością się poruszaliście w danym miejscu, ok?

  2. Za to obok mojego bloku 350 dni w roku pijaczki piją piwo na ulicy pod kamerami monitoringu miejskiego i nikt tego nie widzi. Nie wspomnę o tym co dzieje się pod Novą 365 dni w roku o kilkunastu lat. Najwidoczniej mamy służby gorszego sortu

  3. Kto się dzieli ma spokój

  4. wiocha tjuninguje i jeżdzi

  5. Lubartów ,Kraśnik i Świdnik to stan umysłu 🙂

  6. Ta mapa zagrożeń to pierwszorzędne narzędzie dla społeczników i baranów którzy się nudzą

  7. Fajny ten dodatek do geoportalu.
    Rząd dba by potomkowie konfidentów mogli kontynuować rodzinne tradycje.
    Niby dekomunizacja a jednak jedna liga.

  8. Jedyna atrakcją dla prowincji, bmw lub awdi

  9. Tworzą zabawki do karania mandatami a nie chcą rozwiązywać problemu

  10. Presja ma sens. Tylko co do przekraczania prędkości to policja w tych miejscach zawsze stać nie będzie.
    A wtedy dalej problem występuje :/

Z kraju