690 680 960

Mieszkańcy Lublina w głosowaniu zadecydowali o nowym wyglądzie roweru miejskiego (zdjęcia)

W trwającym przez tydzień (6-12 września) głosowaniu internetowym na stronie ZTM Lublin można było wybierać spośród trzech propozycji nowej szaty graficznej Lubelskich Rowerów Miejskich. Zwycięskim projektem został projekt numer 1 (pierwsze zdjęcie), który zyskał ponad 72% wszystkich głosów. W głosowaniu wzięło udział blisko 400 osób.

Wraz ze zmianą operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego nową szatę graficzną otrzyma infrastruktura rowerowa. Nowy wygląd systemu zaakcentuje barwy Lublina, nawiązując do pojazdów komunikacji miejskiej. Rowery w nowej szacie graficznej zostaną oddane do użytku mieszkańców w nowym sezonie tj. wiosną przyszłego roku.

Obecnie trwają negocjacje w postępowaniu prowadzonym w modelu in-house, czyli procedurze umożliwiającej powierzenie zamówienia przez podmiot publiczny spółce zależnej, z zastosowaniem trybu zamówienia z wolnej ręki. Nowym operatorem systemu LKM ma zostać MPK Lublin.

Kolejnym krokiem planowanej częściowej integracji z systemem biletu LUBIKA jest stworzenie oferty łączonej, zawierającej w swoich ramach zarówno usługi z zakresu komunikacji miejskiej, jak i możliwość korzystania z rowerów publicznych działających w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Dla stałych klientów komunikacji miejskiej ZTM przygotuje specjalną ofertę korzystania z roweru miejskiego na preferencyjnych warunkach, co umożliwi ważny bilet okresowy komunikacji miejskiej lub aktualna Lubelska Karta Miejska.

Mieszkańcy Lublina w głosowaniu zadecydowali o nowym wyglądzie roweru miejskiego (zdjęcia)

Mieszkańcy Lublina w głosowaniu zadecydowali o nowym wyglądzie roweru miejskiego (zdjęcia)

Mieszkańcy Lublina w głosowaniu zadecydowali o nowym wyglądzie roweru miejskiego (zdjęcia)

(fot. UM Lublin/ZTM Lublin)

9 komentarzy

 1. Chciałbym przypomnieć użytkownikiem, że chodnik nie służy do jazdy. Ani samochodem, ani rowerem. No chyba, że ma się mniej niż 10 lat. Wtedy rowerem można jeździć po chodniku.

  • zapomniałeś że opiekun dziecka do lat 10 też może jechać chodnikiem. Technicznie rzecz biorąc, mamusia, tatuś i dziecko będą jechać chodnikiem i G im zrobisz, bo nigdzie nie jest napisane o ilu opiekunów chodzi. Wyjątki są jeszcze dwa, o których zapewne jako wybitny ekspert od wszystkiego doskonale wiesz.

  • przypominam, że jesteś ormowcem

 2. Potrzebny ten rower wiejski w Lublinie jak umarlakowi kadzidło.
  Do tego biorąc pod uwagę nowego operatora nie spodziewałbym się niczego dobrego.

 3. Ot palący problem na miarę tego „metropolitalności” tego miasta…

 4. granat vel osioł

  Proponuję nowe hasło reklamowe miasta: Lublin – Miasto tanich win i libacji

 5. potrzebne to jak rybie recznik wydarzenie wazne i znaczace.
  A ja sie pytam co za idiota wylacza o 5 oswietlenie na ulicach jak ludzie do pracy jada,
  Aby patrzec jak ktos zdejmie na przejsciu kogos. BRAWO

 6. A kto wiedział że będzie głosowanie w sprawie roweru miejskiego? Bo mi się wydaje że raczej nie było to nagłośnione głosowanie.

 7. To trzeba przed zimą wyjeździć wszystkie środki zgromadzone na koncie nextbike bo przepadną. Z kolei zmiana operatora na naszego lokalnego od autobusów i zintegrowanie rowerów z jakże udaną apką Lubika, prawdopodobnie spowoduje szereg niespodzianek – np nie da sie wypożyczyć roweru, albo zwrócić, albo aplikacja padnie, albo przydarzy się 5 innych powodów do zadowolenia.

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas