Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy gminy Puławy wybrali nowego wójta. Poprzedni został skazany, musiał opuścić urząd

Po 10 latach nastąpiła zmiana na stanowisku Wójta Gminy Puławy. Mieszkańcy zadecydowali, że gminą będzie rządził teraz Kamil Lewandowski.

W niedzielę w gminie Puławy odbyły się odbyły się przedterminowe wybory. Mieszkańcy spośród czwórki kandydatów: Marzanny Kamoli, Kamila Lewandowskiego, Renaty Molendy i Małgorzaty Piwowarek wybierali nowego wójta. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7:00, dostępnych było siedem obwodowych komisji wyborczych, które zlokalizowano na terenie szkół podstawowych. Lokale były czynne do godz. 21:00.

Do urn udało się 2926 uprawnionych mieszkańców gminy. Wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze, nowym wójtem został Kamil Lewandowski z KWW Zgodnie nad Wisłą, na którego oddano 1546 głosów, a więc 52,8 proc. Marzanna Kamola w KWW Dwa Brzegi – Wspólna Sprawa otrzymała 543 głosy, Renata Molenda z KWW Razem dla Gminy Puławy 445 głosów a Małgorzata Piwowarek z KWW Sprawiedliwie w Przyszłość 392 głosy. Ich procentowy wynik przedstawia się odpowiednio: 18,6, 15,2 i 13,4 proc.

Przypomnijmy, poprzedni wójt gminy Puławy Krzysztof Brzeziński został skazany przez sąd prawomocnym wyrokiem za niedopełnienie obowiązków, przez co rolnicy ponieśli szkody w uprawach. Sprawa dotyczy wydarzeń z maja 2014 roku, kiedy to na skutek gwałtownej ulewy wystąpiła z brzegów rzeka Klikawka. Poszkodowani gospodarze oskarżyli wójta o to, że był on na miejscu, o wszystkim wiedział, jednak nie podjął działań, które pomogłyby w zmniejszeniu poziomu strat. Sąd przyznał im rację, w efekcie piastujący od ponad 10 lat funkcję wójta Krzysztof Brzeziński musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

(fot. KWW Zgodnie nad Wisłą)

6 komentarzy

  1. WCesniejszy będzie teraz tarl chrzan …
    A może nowa posade mu dadzą bo za dużo wie…kto to wie

  2. No to zobaczymy czy teraz dostaną dofinansowanie.

  3. LPU prawa strona wisły

    A niby czemu nie miałoby być dofinansowania, może właśnie teraz nie będzie trwonienia środków na tablice które po dwóch latach wyblakły i są już do wymiany

    • Za byłego Wójta nie dostali, nie miał poparcia partii rządzącej. Ten ma, więc powinni dostać.

  4. Zatęsknicie za uczciwym Człowiekiem.