Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy czekają na tę inwestycję od lat. Wzdłuż ruchliwej drogi powstanie chodnik i ścieżka rowerowa

W przyszłym roku ma się rozpocząć wyczekiwana przez mieszkańców kilku miejscowości budowa chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 19. Inwestycja ma być gotowa na przełomie 2023 i 2024 r.

Temat budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 19 z Radzynia Podlaskiego w kierunku Turowa poruszany jest od wielu lat. Mieszkańcy skarżą się, że narażają swoje życie poruszając się tą trasą. Ich obawy nie są bezpodstawne, gdyż doszło tam do wielu wypadków, w tym tragicznych w skutkach.

Dlatego też wiele osób ucieszyło się, kiedy w 2017 roku ogłoszono, że powstanie tam ciąg pieszo rowerowy o długości 6,4 km. Ma on biec z Turowa przez Bedlno Radzyńskie, Białkę do samego Radzynia Podlaskiego.Projekt znalazł się w zatwierdzonym przez Ministerstwo Infrastruktury programie „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim na odcinku drogi krajowej 19”.

Radość jednak nie trwała zbyt długo, gdyż przez kolejne lata w tej sprawie niewiele się działo. Mieszkańcy dopytywali się lokalnych władz, co dalej ze sprawą chodnika, jednak informowano ich, że sprawa jest w toku, jednak na rozpoczęcie prac trzeba czekać.

Teraz wiadomo już, że rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała już porozumienie z miastem i gminą Radzyń Podlaski oraz gminą Kąkolewnica, w sprawie współfinansowania inwestycji. W ramach prac, których koszt oszacowano na ok. 18,9 mln zł, powstanie również przejście dla pieszych z oświetleniem, oświetlone zostaną także skrzyżowania.

(fot. Google Street View)

Jeden komentarz

  1. do tego czasu wybuduja s-19 w zupelnie innym miejscu i problem zniknie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo