Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto wybrało firmę, która odbierze odpady z czterech dzielnic Lublina. To spółka należąca do Kom-Eko

Firma Kom-Eko nie została dopuszczona do przetargu na odbiór odpadów z terenu czterech lubelskich dzielnic, to ofertę złożyła należąca do niej spółka. I wygrała.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został przetarg na odbiór odpadów komunalnych w czterech lubelskich dzielnicach: Rury, Konstantynów, Szerokie i Sławinek. Chodzi o VI sektor, w którym zamieszkuje ponad 45 tysięcy osób, czyli ok. 12% wszystkich mieszkańców miasta. Umowa z poprzednią firmą wygasła w połowie ub roku, podobnie jak w innych sektorach. Jednak do ogłoszonego wówczas przetargu nie złożono żadnych ofert.

Aby zapewnić odbiór odpadów, miasto zawarło doraźną umowę z firmą Kom-Eko, a następnie ogłosiło drugi przetarg. Tym razem również nie obyło się bez problemów. Jedna z zainteresowanych firm, właśnie Kom-Eko, nie została dopuszczona do postępowania. Chodziło o zapis wskazujący, że jedna firma może obsługiwać maksymalnie trzy z siedmiu sektorów, na które podzielone zostało miasto. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej

Ostatecznie jednak Kom-Eko wycofało się z przetargu, a oferty wpłynęły od firm: PreZero, Koma i Ekoland. Najkorzystniejszą złożył Ekoland z Kraśnika, która opiewa na 28 mln 268 tys. zł. Co ciekawe, jest to jedna ze spółek należących do Kom-Eko, Umowa ma zacząć obowiązywać od 1 lipca.

(fot. archiwum)

12 komentarzy

 1. Dalej ładowaczom tak ch.. płacą

 2. i jak to się ma do ważności przetargu? skoro podmiot X nie może startować, to kontrolowana przez niego spółka Y też. przecież wiadomo, że pieniądze trafiają do tych samych osób, a kryterium w przetargu było przeciwdziałanie monopolom…

 3. To się nazywa współczesną manipulacją i ściemą . Ten sam właściciel firmy zrezygnował , by zaraz wygrać przetarg .

 4. TO JEST BIZNES KOSZER!!!!! Kupujesz produkty od korporacji, która zarabia na tym – a po skonsumowaniu ich towarów też zapłacisz za odchody frajerze !!!

 5. Tak się robi od wieków jeśli nie masz układu, kiedyś oferty były w kopercie łatwo było manipulować teraz przy elektronicznych zgłoszeniach jest trudniej więc robione są spółki bądź firmy „córki” czy jakoś tak. Jak masz łeb i wuj to kombinuj albo do końca życia będziesz na kogoś pracował…

 6. Jak prowadzisz mały sklepik, czy małą działalność gospodarczą, to skarbówka goli do gołej skóry.
  Jak masz wielką firmę, to stać taką firmę – na zmianę tożsamości prawnej, na spółki córki, spółki partnerów itd.
  Pracuję w dość dużej firmie i pieczątki w tym roku trzeci raz będę wymieniał…

 7. Układ na zasadzie: „Nie kijem go tylko pałą”.
  Teraz pytanie – kiedy i jakie podwyżki za „usługi” ?

 8. Jedna spółka nie może świadczyć usługi w więcej niż trzech sektorach ale w postanowieniach nic nie ma że spółka córka nie może.
  Legalny wał.

 9. Dzisiaj przeczytałam że maja powstać bloki i 250 mieszkań na kameralnej przy Orfeuszu ale będzie tam tylko 6 słownie „sześć” miejsc parkingowych na na przynajmniej 1000 mieszkańców! Wszyscy oczywiscie będą stawiać swoje samochody na sąsiednich uliczkach które I tak „przelewaja” od parkujących aut bo nie ma w zasadzie parkingów.Miasto dało zgodę na takie badziewie. Ciekawe że okoliczni mieszkańcy nie wnoszą sprzeciwu na ten nieład parkingowy. Nie można inaczej tego zorganizować? Do kogo się zwrócić?

  • Doczytać dokładniej ten artykuł. 6 miejsc naziemnych. W garażach podziemnych będzie 288 miejsc postojowych.

 10. PRZEBUDŹCIE SIĘ ❗❗❗

  Za pół roku miasto zapłaciło 12 mln złotych…
  jadąc powiedzmy po kosztach…
  Eko-Land ma dostać tylko 2x tyle za…
  3-4 z dłużej…
  Co na to CBŚ⁉️

Z kraju