Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto sprezentowało strażakom sprzęt do ratowania życia i mienia

Zakupienie sprzętu służącego ratowaniu życia i mienia możliwe było dzięki uchwale podjętej przez Radę Miasta Radzyń Podlaski. We wtorek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyło się oficjalne przekazanie zakupionego z budżetu miasta sprzętu.

Przekazanie sprzętu dokonał Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębęk. W dowód wdzięczności za pomoc finansową komendant st. bryg. Franciszek Filipuk złożył na ręce burmistrza Rębka pamiątkowy grawerton. Jednostka wzbogaciła się o pompę szlamową WT30X oraz defibrylator

Pompa szlamowa, którą otrzymali strażacy, ze względu na masę, jej wymiary i wydajność jest najlepiej dopasowana do potrzeb jednostek Straży Pożarnych. Dobrze wpasowuje się do wozu bojowego i gwarantuje niezawodność podczas akcji. Stosowana jest tam, gdzie istnieje potrzeba odprowadzenia brudnej wody np. przy lokalnych podtopieniach czy zalanych piwnicach.

Z kolei defibrylator daje szanse uratowania osoby, u której doszło do zatrzymania krążenia z powodu migotania komór lub częstoskurczu komorowego. Oprócz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aby przywrócić prawidłowy rytm serca, należy jak najszybciej przeprowadzić defibrylację. Jej wykonanie to drugi czynnik zwiększający możliwość przeżycia w razie zatrzymania akcji serca, jest to bowiem jedyna skuteczna metoda leczenia tego typu arytmii.

DSC_0019

DSC_0009

DSC_0006

(fot. PSP Radzyń Podlaski)
2017-08-31 12:28:18

Jeden komentarz

  1. Dzisiaj google street view jeździło po Węglinie.

Z kraju