Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto objęło wsparciem 323 rodziny przebywające na kwarantannie

Mieszkańcy Lublina objęci kwarantanną potwierdzoną przez Sanepid lub Policję mogą liczyć na pomoc w zabezpieczeniu niezbędnych artykułów spożywczych, higienicznych oraz leków. Dotychczas, takim wsparciem Miasto objęło łącznie 323 rodziny.

Miasto Lublin do tej pory objęło pomocą 323 rodziny objęte kwarantanną. Pomoc ta polega m.in. na realizacji niezbędnych zakupów lub dostarczenia paczek z potrzebnymi produktami. Kwalifikacja do jednej z tych form uzależniona jest od spełnienia dodatkowych warunków, jakimi są kryteria dochodowe.

Działania pomocowe ukierunkowane są na osoby, które nie mają rodziny lub bliskich mogących wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji, jak również nie dysponują możliwością dokonania zakupów przez Internet. Pomoc w postaci realizacji niezbędnych zakupów udzielana jest mieszkańcom Lublina spełniającym kryteria dochodowe określone w ustawie o pomocy społecznej, tj. gdy miesięczny dochód netto nie przekracza kwoty 701 zł w przypadku osób samotnych oraz 528 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie.

– Od samego początku trwania epidemii wychodzimy naprzeciw potrzebom osób pozostających w kwarantannie domowej. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy współpracy ze Strażą Miejską, dostarczają niezbędnych do codziennego funkcjonowania artykułów, szczególnie w sytuacji kwarantanny samotnych seniorów i mieszkańców z niepełnosprawnościami. Wsparcie odbywa się z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych i środków ochrony – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Kolejna grupa osób objętych pomocą to cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej, w szczególności obywatele Ukrainy i Białorusi oraz osoby przebywające na kwarantannie, których dochody mieszczą się w przedziale do 1542,2 zł netto miesięcznie w przypadku osób samotnych lub 1161,6 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie. Tej grupie osób udzielana jest pomoc w postaci paczek żywnościowych wydawanych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

W sytuacji przekroczenia wskazanych wyżej progów dochodowych osoba lub rodzina przebywająca na kwarantannie domowej może uzyskać paczkę żywnościową z jednej z organizacji pozarządowych, z którymi współpracuje Miasto Lublin. Każda ze wskazanych form pomocy udzielana jest wyłącznie w sytuacji braku rodziny lub innych bliskich osób mogących udzielić wsparcia w dostarczeniu niezbędnych artykułów oraz braku możliwości realizacji zakupów przez Internet.

Mieszkańcy zainteresowani pomocą mogą skontaktować się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, którzy każdorazowo weryfikują sytuację rodzinną i dochodową osoby zgłaszającej się, a następnie kwalifikują do jednej ze wskazanych wyżej form wsparcia. Potrzebę objęcia pomocą należy zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, przy ul. Koryzonowej 2d, pod numerami telefonów: 81 466 53 30, 81 466 53 32 lub na e-mail [email protected].

Miasto objęło wsparciem 323 rodziny przebywające na kwarantannie

Miasto objęło wsparciem 323 rodziny przebywające na kwarantannie

(fot. UM Lublin)

7 komentarzy

 1. Jasio Paweł Trzeci (a może nawet ostatni)

  A co gdy miesięczny dochód netto o 2-5 albo (nie daj Boże)10 złotych przekracza kwotę 701 zł w przypadku osób samotnych oraz 528 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie ?
  Uznaje się ich za bogaczy mogących spokojnie wyżyć z ponad regulaminowych kwot ?

 2. Czyli gdy samotny Polak ma dochód 702 zł na miesiąc, to się już nie załapie, a samotny Ukrainiec z dochodem 1542 zł na miesiąc się jeszcze załapie. Czy wynika to z różnicy w rozmiarze żołądka?

  • Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Ja tez tego nie rozumiem… mojej sąsiadce odmówiono zapomogi z MOPS bo (o zgrozo) przekraczała limit o całe 7 złotych !!!
   Ponoć pani urzędniczka stosowna formółkę wyrecytowała z pewna satysfakcją i uśmiechem.
   Piiip… piiip… piiiip… ja i jej mać!!!

   • Zawsze jest jakiś limit i zawsze ktoś nie będzie się mieścił w limicie. Jak to sobie wyobrażasz? 702, 705, 715, 722, można tak w nieskonczoność

    • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

     Oczywiście można tez zapytać co ci potrzebujący zrobili dla Kraju, zanim zaczęli wyciągać biedne łapki po pomoc… domniemam, że w najlepszym przypadku, nic…

   • Obwiń jeszcze urzędniczkę

 3. Góf.no nie prawda!!! Nikt nawet nie zapytał czy „macie chleb” !!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo