Miała być hodowla psów, znajdowało się tam laboratorium do produkcji mefedronu (wideo, zdjęcia)

Kryminalni z KWP w Lublinie zlikwidowali laboratorium do produkcji mefedronu. Na miejscu zabezpieczono ponad 25 kg gotowego narkotyku oraz substancje chemiczne służące do produkcji. Co więcej, na terenie ukrytego laboratorium prowadzona była hodowla psów.

Kryminalni z Lublina ustalili miejsce, gdzie prowadzona była produkcja mefedronu. Mundurowi dotarli do ukrytego laboratorium działającego na terenie woj. podkarpackiego. Oficjalnie odbywała się tam hodowla psów.

Jak ustalili mundurowi, na posesji w powiecie przeworskim odbywał się ostatni etap produkcji znacznych substancji psychotropowych. Kryminalni zabezpieczyli ponad 25 kilogramów gotowego produktu w postaci mefedronu, kilkaset litrów cieczy przygotowanej do jej krystalizacji oraz innych środków chemicznych. Policjanci zarekwirowali również sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków: kanistry, beczki, menzurki, mieszadła, maski przeciwgazowe, rękawiczki i wentylatory.

 

 

Kryminalni do tej spraw zatrzymali dwie osoby, 43-latkę z powiatu przeworskiego oraz jej 33-letniego wspólnika. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zameldowania mężczyzny, ujawniono laboratorium, będące w trakcie przestoju.

Wszystkie przedmioty i środki odurzające zostały zabezpieczone, zaś zatrzymani przewiezieni do Lublina i doprowadzeni do prokuratury. Oboje usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej w celu wprowadzenia jej do obrotu i osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych kar.

Za to przestępstwo grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(fot. wideo KWP Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Brawo dla policji, więcej takich zatrzymań.

  2. Tak naprawdę to była domowa produkcja szczepionki przeciwko Covid-19.

  3. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

    Zatrzymani na 3 miesiące nie dadzą rady zeżreć 25 kg mefedronu !!!

  4. Wcalę się nie dziwię źe pilnowało tyle psów zwanych hodowlą .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”