Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (zdjęcia)

Dzisiaj rano w miejscowości Przychody doszło do poważnego wypadku na terenie jednego z gospodarstw. Poszkodowanego mężczyznę przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 9 w miejscowości Przychody w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy marki Ursus C-330. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zadysponowano śmigłowiec LPR.

Poszkodowany był przytomny i kontaktowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby spod ciągnika rolniczego, a następnie pomocy w transporcie do karetki. Następnie zastępy straży pożarnej wyznaczyły i zabezpieczyły lądowisko na pobliskim boisku w miejscowości Przychody dla śmigłowca LPR, który zabrał poszkodowanego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło prawdopodobnie w wyniku zerwania się mocowania siedzenia ciągnika. W działaniach udział brali strażacy z JRG Międzyrzec Podlaski, OSP KSRG Rzeczyca oraz zespół inspekcyjny z KM PSP Biała Podlaska. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. PSP Biała Podlaska)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika