690 680 960

Mężczyzna z powiatu lubelskiego kolejną osobą zakażoną koronawirusem. Ponad 8 tys. osób objętych kwarantanną

W ciągu ostatniej doby o 20 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w naszym regionie. To samo dotyczy przypadków śmiertelnych, czy też osób hospitalizowanych oraz objętych kwarantanną.

Badania próbek pobranych od mieszkańców naszego regionu dały kolejny pozytywny wynik. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny z powiatu lubelskiego w w wieku powyżej 61 lat. Jak informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego, jego stan jest dobry. Jako przyczynę zakażenia stwierdzono kontakt z osobą, u której wirusa wykryto już wcześniej.

Na godzinę 18:00 na terenie województwa lubelskiego potwierdzono już w sumie 132 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z czego w czterech przypadkach choroba COVID-19 doprowadziła do śmierci pacjentów.

W ciągu ostatniej doby o 14 osób, z 25 do 39, wzrosła liczba pacjentów hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objętych zostało blisko pół tysiąca nowych osób, łącznie ich liczba wynosi już 8065. Mniej o 47 jest za to osób objętych nadzorem epidemiologicznym, wczoraj było ich 3897, dzisiaj za to jest 3850. Łącznie przybyło 20 osób zakażonych i jedna ofiara śmiertelna. Nie zmieniła się za to liczba ozdrowieńców, w dalszym ciągu jest to 14 osób.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Najmundrzejszy Franio

  Redakcjo – gdzie sa dane dla ogólnokrajowe?

 2. Z powiatu lubelskiego czy z powiatu m. Lublin? Pytam bo nie wiadomo dlaczego od momentu epidemii przestały istnieć powiaty taki jak: m. Lublin, m. Zamość, m. Chełm czy m. Biała Podlaska. Czy to może działanie specustawy?

  • Ciesz się, że tyle podają. Za chwilę będzie krótki komunikat: „Testy potwierdziły kolejne zakażenia w kraju.” 🙂

 3. Dokłatnie gdzie a nie powiat lubelski!.

 4. Ty nie cwaniakuj że za chwilę będzie tak czy tak. Oni robią co chcą itak już od dawna. Niema kto ich za morde wziąć aby nie kłamałi manipulowali.

 5. „W ciągu ostatniej doby o 20 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w naszym regionie. To samo dotyczy przypadków śmiertelnych, czy też osób hospitalizowanych oraz objętych kwarantanną”. Ktoś nie zna znaczenia zwrotu „to samo dotyczy”

 6. państwo i służby nie radzą sobie z epidemią

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas