Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mecz Motoru Lublin z Radomiakiem Radom bez kibiców z Radomia

Dzisiaj o godzinie 15 rozpocznie się mecz Motoru Lublin z Radomiakiem Radom. Kibicie z Radomia nie przyjadą do Lublina aby dopingować swoją drużynę. Trybuny wypełnią tylko kibice Motoru. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Do Lublina na sobotni mecz z Radomia miało przyjechać blisko dwa tysiące kibiców Radomiaka. W tamtym sezonie na mecz z Motorem przyjechało z Radomia 1200 kibiców. Teraz władze Motoru wydały komunikat, w którym poinformowały, że przez prace remontowe na stadionie – nie wpuszczą w tą sobotę kibiców Radomiaka.

Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że prace remontowe na stadionie wykorzystano m.in. do tego aby nie dopuścić do konfrontacji kibiców obu drużyn.

Do radomskiego klubu wpłynęło oficjalne pismo mówiące o tym, iż kibice Radomiaka nie zostaną wpuszczeni na sobotni mecz Motor – Radomiak. W tej sytuacji wyjazd do Lublina został odwołany.

Motor zagra przy trybunach wypełnionych kibicami z Lublina.

12 października na obiekcie przy Zygmuntowskich odbędzie się żużlowy mecz Polska – Mistrzowie Świata. Z tego powodu na stadionie Motoru trwają prace modernizacyjne, które według Policji, mając na względzie kwestie bezpieczeństwa, nie pozwalają na przyjmowanie w sektorze gości kibiców drużyn przyjezdnych. Ostatnio taka „kara” spotkała sympatyków Stali Rzeszów, którzy musieli zostać w domu.

Obawy lubelskiej Policji są jak najbardziej uzasadnione. Przy zapowiadanych dwóch tysiącach kibiców sytuacja mogłaby się wymknąć spod kontroli, tym bardziej przy tak dużej ilości kibiców obu drużyn. Niewykluczone, że pod stadionem pojawią się kibice z Radomia.

Jak się dowiedzieliśmy, kibice uważają, że to celowe zagranie organizatorów i Policji. Sektor gości będzie świecił pustkami a to ma dać gwarancję spokoju na stadionie i poza nim. Jak będzie, zobaczymy. Początek meczu o godzinie 15.

2013-09-28 13:32:11
(fot. Wikipedia)

Komentarze wyłączone

Z kraju