Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mazurek Dąbrowskiego na zakończenie sezonu (zdjęcia)

W doskonałym stylu zakończył sezon rozgrywek ADAC TCR Germany Szymon Ładniak, trzykrotnie stając na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu, odbierając w sumie trzy puchary.

W pierwszym wyścigu najszybszy okazał się kierowca z Danii Martin Andersen i jego Hyundai i30 N TCR, w drugim na mokrym torze rządził Szymon Ładniak w Hondzie Civic FK7 TCR, przygotowanej przez Haider Motorsport. Lubelski kierowca objął prowadzenie już po trzecim okrążeniu, tracąc je w połowie ostatniego, przecinając linię mety na drugim miejscu. Wygrał równocześnie klasyfikację Junior.

– Tor Nürburgring położony w pięknej scenerii, jest trudnym torem. Dużo wzniesień na krótkim odcinku, zakręty bardzo specyficzne, można powiedzieć nawet, że unikalne w porównaniu do innych torów. Pierwszy wyścig wygrał ten, który moim zdaniem, oprócz utrzymania tempa, zachował największy spokój. Ponieważ startowałem z dalszego miejsca, miałem większość zawodników przed sobą. Nie tracąc z nimi kontaktu oszczędzałem opony i czekałem na odpowiednią okazję. Nadarzyła się pod koniec wyścigu, zaatakowałem i z ósmej pozycji przeskoczyłem na czwartą. Gdy jednak znów starałem się wyprzedzić, znalazłem się na zewnętrznej stronie toru, gdzie jest naprawdę bardzo ślisko. Nie zdołałem złożyć się do zakrętu, przestrzeliłem go i straciłem pozycję. Ostatecznie ukończyłem wyścig na ósmej pozycji i drugiej w klasyfikacji juniorów. Wieczorem siedziałem, rozmawiałem ze swoim samochodem i uwierzyłem w to, że mogę wygrać drugi wyścig. I w moim odczuciu go wygrałem. Dojechałem drugi, ponieważ litewski kierowca Jonas Karklys postawił na większe ryzyko i użył opon typu slick z przodu. Na podsychającym pod koniec wyścigu torze wyprzedził mnie w połowie ostatniego okrążenia. Przegrałem z nim o dwie sekundy, podczas gdy trzeciego na mecie zawodnika, jadącego na czterech deszczowych oponach, jak ja oraz wszyscy pozostali kierowcy, wyprzedziłem o ponad dziesięć sekund. Jestem bardzo szczęśliwy, a ten wyścig jest dla mnie taką wisienką na torcie w posumowaniu całego tegorocznego sezonu – powiedział po zawodach Szymon Ładniak.

Wyścig na torze Nürburgring był ostatnią eliminacją tegorocznych rozgrywek ADAC TCR Germany.

Mazurek Dąbrowskiego na zakończenie sezonu (zdjęcia)

Mazurek Dąbrowskiego na zakończenie sezonu (zdjęcia)

Mazurek Dąbrowskiego na zakończenie sezonu (zdjęcia)

Mazurek Dąbrowskiego na zakończenie sezonu (zdjęcia)

(fot. Robert Magiera)

Komentarze wyłączone

Z kraju