Mateusz Morawiecki: „Zaczniemy od szczepienia najbardziej narażonych grup – naszych seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych”

W piątek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Pfizer Polska, które poświęcone było współpracy w zakresie przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.

W piątek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Pfizer Polska. Spotkanie poświęcone było współpracy dotyczącej zakupu oraz dystrybucji szczepionki na COVID-19.

– Dziś możemy potwierdzić informacje, które przekazał koncern Pfizer, o dostępności szczepionki. Dzisiaj rozmawialiśmy z Panią Prezes o kwestiach logistycznych i operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionki. Szczepionka musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze ok. -70 stopni i musi bezpiecznie dotrzeć do miejsca, gdzie będzie przechowywana i dystrybuowana. Chcemy zacząć jak najszybciej szczepić – poinformował premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że szczepienia zaczną się od najbardziej narażonych grup, czyli seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych.

– Mimo optymistycznych informacji dot. szczepionki musimy wciąż stosować zasadę DDMA. Nadal prowadzimy trudną walkę z COVID-19. Musimy jak najszybciej ograniczyć straty dla gospodarki w poszczególnych branżach i do tego będzie również służył proces szczepienia, żeby jak najszybciej jak najszersza grupa obywateli była odporna – dodał premier.

(fot. KPRM)

71 komentarzy

 1. tylko kaczyńskiemu nie dawać szczepionki, niech wkoncu pojdzie do brata. starczy mu dziadowi niszczenia polski.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej