Mateusz Morawiecki: Rozpoczynamy 100 dni solidarności. Czekamy do dnia kiedy pojawi się szczepionka (wideo)

W sobotę rano Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych krokach w walce z epidemią koronawirusa. Premier zapowiedział otwarcie placówek handlowych, które będą musiały działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Nadal zamknięte będę lokale gastronomiczne. Szkoły zaś będą zamknięte, co najmniej do świąt.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Niestety nadal zamknięte będą lokale gastronomiczne.

– Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to wirus wciąż zbiera swoje śmiertelne żniwo. Każdego dnia zwiększamy liczbę łóżek i respiratorów. Obecnie mamy 37 tys. łóżek i 3 tys. respiratorów. Obecnie 7-dniowa krocząca średnia to około 20-22 tys. dziennie. Jeśli ta stabilność się utrzyma to i poprawę będziemy mogli zobaczyć za jakiś czas, ale sytuacja nadal jest bardzo poważna. Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności – na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń – poinformował Mateusz Morawiecki.

Warunkiem działania placówek handlowych jest utrzymanie reżimu sanitarnego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Co dalej z innymi branżami? Niestety, jak przekazał szef rządu, za radą epidemiologów nadal zostaną one zamknięte.

– Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń. Jesteśmy wciąż na etapie „bezpiecznika” – hamulca bezpieczeństwa. Jeśli chcemy przejść do strefy czerwonej, musimy być odpowiedzialni – dodał premier.

 

(fot. KPRM)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. CZYTAJ KSIĄŻKĘ ,,FAŁSZYWA PANDEMIA"

  PRECZ ZE SZCZEPIONKĄ!!!
  POZWÓLCIE TYLKO LEKARZOM LECZYĆ LUDZI TAK JAK POTRAFIĄ NAJLEPIEJ I JAK POWINNI, A NIE WG ,,PROCEDUR” PRZESTĘPCZEJ ORGANIZACJI WHO CZY NASZYCH MINISTRÓW- ZNACHORÓW!!!
  AMANTADYNA LECZY KORONAWIRUSA I WSZYSCY W ŚRODOWISKU MEDYCZNYM JUŻ TO WIEDZĄ, TYLKO BOJĄ SIĘ KAR I ZAWIESZENIA!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja