Mateusz Morawiecki: „Pierwszy etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Dozwolony wstęp do lasów i parków”

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o pierwszym etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Od najbliższego poniedziałku będzie możliwy m.in. wstęp do lasów i parków.

– Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu stopniowego zdejmowania obostrzeń. Po pierwsze – otwarcie lasów i parków. Nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji. To dla zwiększenia komfortu zdrowia psychicznego ludzi. W ramach nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy zaproponować dzisiaj nowe reguły. Zasada trzech I – Izolacja, Identyfikacja i Informatyzacja – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że udało nam się zapanować nad bardzo gwałtownymi przyrostami jakie widzieliśmy we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.

– Poprzez nasze działania i obostrzenia kupujemy sobie czas i powodujemy, że wiele osób może uratować swoje życie. Dzięki temu mamy czas na dostosowanie służby zdrowia i kupowanie sprzętu. Jesteśmy w sytuacji absolutnie bez precedensu. Trzeba zastrzec możliwość, że jeśli szybciej będzie się wypłaszczać krzywa zarażeń to będziemy mogli przyspieszać łagodzenie reguł społecznych i gospodarczych, ale jeżeli nie to będziemy czekać dłużej – dodał premier.

Złagodzenie ograniczeń obejmą handel, obiekty kultu religijnego, rolników, a także sposób przemieszczania się osób powyżej 13 roku życia.

– Wyjątkiem od noszenia maseczek będą rolnicy – tam dystans jest z natury większy i przy tej pracy jest ważne, żeby ten wyjątek zastosować. Złagodzone zostaną przepisy w handlu. W sklepach do 100 metrów obsługa 4 klientów na jedną kasę, a powyżej 100 mkw to będzie 1 osoba na 15 mkw. Jednocześnie pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia. Limit osób w miejscach kultu religijnego: 1 osoba na 15 mkw. powierzchni. Z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone będą osoby powyżej 13 roku życia – wyjaśniał premier.

I etap znoszenia ograniczeń będzie obowiązywał od 20 kwietnia. Podstawy nowej normalności w skrócie: 2 metry odstępu w przestrzeni publicznej, zakrywanie nosa i ust, zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi, kwarantanna i izolacja, zdalna praca i edukacja.


(fot. KPRM)

97 komentarzy

 1. Co z fryzjerami?

   • Przepraszam że się tak wtrącę ale im częściej czytam komentarze tym bardziej utwierdzam się w wnioskach:
    1) pomimo coraz większego dostępu do wiedzy ludzie mają ją coraz niższą…!
    2) pomimo coraz niższej wiedzy ludzie coraz chętniej się wypowiadają w tonie ekspertów…!
    3) im mniejsza wiedza tym bardziej zażarcie bronią swojego błędnego przekonania…!
    O ile niewiedza nie jest grzechem to już ignorancja na argumenty i twarde dane już jest grzechem i głupotą..!!!
    Ludzie trochę godności, zanim się zaczniecie kompromitować wypowiedziami szukajcie wiarygodnych danych, studiujcie statystyki…
    Omijajcie TV, YT itp to narzędzia kształtowania ciemnej masy…!

    • Ja już dawno wiem że ludzie, dzielą się na inteligentnych i zwolenników PiS.

     • Lola- jest jeszcze kategoria zwolenników PO i innych 😉 Inteligenty nie kieruje się samym logo, a danymi technicznymi. Najbardziej znane firmy, produkują oprócz solidnego sprzętu, tzw. marketówki.

     • Lolcia tylko PISIORKI nam pomoga 🙂

  • jak do zakładu fryzjerskiego była podana komórka, a nie stacjonarny, to na 90% siedzi w domu pod telefonem i dojeżdża do klienta

 2. Nie no, tylko nie to, teraz mamy taki luksus, że można iść na zakupy o każdej porze dnia i nocy, ludzi też coraz mniej, kolejki się nie tworzą, jak zaczną znosić zakazy to skończy się ten dobrobyt.

 3. a manicure i pedicure

 4. w tych pięknych okoliczności przyrody ...

  Dla ciekawych poczytajcie sobie jak wygląda I etap w Czechach, po wprowadzonym stanie wyjątkowym. To co się u nas dzieje to jest jawna kpina.

  • No jak ? Słuchamy?

  • To wyp*dalaj do pepików jak ci tu nie pasuje!

  • widzę, że nie tylko mnie dziwi to wprowadzanie obostrzeń na raty. „to teraz jeszcze zamknijmy zakłady fryzjerskie i odczekajmy 2 tygodnie, obserwując czy coś się zmienia”. jakby wprowadzić surowe obostrzenia od razu, to już 2 tygodnie temu wrócilibyśmy do normalności. trzeba było zarządzić:
   -czasowe zamknięcie zakładów pracy oprócz tych absolutnie niezbędnych dla funkcjonowania państwa
   -zakaz swobodnego przemieszczania się
   -obowiązek noszenia maseczek przez każdego wszędzie
   -macie 3 dni na powrót do kraju+przymusowa kwarantanna, biura podróży obowiązek ściągnięcia turystów z zagranicy, pracowników z delegacji. po tych 3 dniach zamknięcie całkowite granic i siedźcie sobie tam gdzie pojechaliście

   a tu sobie po tygodniu zaczęli wyrywkowo busy kontrolować na granicy…

   • Batman mądrala od wirusów się znalazł k… jego mać… !
    Człowieku do podstawówki uczyć się o mikrobach.. i jak się rozprzestrzeniają!!!

   • po raz enty: noszenie „maseczek” i rękawiczek to efekt placebo..!!!
    Ponadto jak sobie wyobrażasz zamknięcie wszystkich w domach…? a co z wyżywieniem ludności kto ich zaopatrzy w jedzenie…?
    Czy ma to wyglądać tak, że ja nie mogę rodzicom zawieźć jedzenia (bo zakaz przemieszczania) ale kurier który ma dziennie kontakt z setkami ludzi już tak…?

  • Czechy to normalny kraj, w przeciwieństwie do naszego.

 5. Przepraszam a Na Ryby Mogę jechac ?

  • Możesz, ale pod warunkiem, że zarówno Ty jak i wszystkie ryby, będziecie w maseczkach, oraz nie zbliżysz się do żadnej ryby, na dystans poniżej dwóch metrów 😉 😀
   Ale dopiero po 20.04 i z wędką o długości min. 2 metry 😉 😀
   Może się okazać, że maseczki mogą uniemożliwiać łyknięcie przynęty przez ryby… nikt nie obiecywał, że będzie łatwo 😉 😀

   • jakie to zabawne. 6 emotikon nie wystarczy

   • Sarkazmy Pan sypiesz…, próbujesz być zabawnym, wychodzisz na The Billa. Bo w tym temacie akurat nie ma z czego już żartować. Takie coś w tych czasach…Żenada! „Z wędką o długości min. 2 metry 😉 Może się okazać, że maseczki mogą uniemożliwiać łyknięcie przynęty przez ryby… nikt nie obiecywał, że będzie łatwo 😉 „. To teraz moje sarkazmy 😉 Dziewczynie też pewnie obiecałeś dwa metry zobaczyła, tylko robaczka. Maseczkę miałeś na wędce i nie łyknęła przynęty, nikt nie mówił, że będzie łatwo i nic z tego nie wyszło:( Hehe żartuje, teraz siedzisz tylko w domu albo podstawówce

 6. A maseczke brak w sklepie Żabka o 7.30. Pani ekspedientka powiedziała że pierwszy klient kupił wszystkie bo były po 1.50. A miał być limit!!! Ciekawe za ile teraz można kupić u niego.

  • Maseczki są. Dziś widziałem w Stokrotce. Brat kupił w Żabce. Bez problemów. Tanio

  • A tym klientem była ekspedientka?

  • po pierwsze maseczki w żabce kosztują dychę za 10 szt., co na żadnym liczydle nie wyjdzie „po 1.50”. po drugie limit jest, bo sam mogłem kupić tylko jedną paczkę. po trzecie, jak jesteś taki obeznany z potencjalnymi limitami, czemu nie kłóciłeś się z ekspedientką i nie opisałeś szerzej jak się tłumaczyła? już ci mówię dlaczego. BO JESTEŚ FARMAZONIARZ. nie wiem po co ci sztucznie pompowana atencja wśród innych anonimowych gości w sieci. nie masz nic mądrego ani prawdziwego do powiedzenia i każdy kto ma mózg to widzi

   • ABC, czytałem w artykule że mają być po1.50 A po ile były to nie wiem! Bo nie udało mi się kupić. Rozumiesz ? Od 8 do 17 jestem w pracy. A Ty nie pompuj wrogości bo to nikomu do niczego nie potrzebne. Na człowieka z kulturą jakby poparło to by napisał gdzie można kupić skoro wiesz.

   • Racja w niektórych Żabkach maseczki są ale tylko dla znajomych.

   • ABC to ty nie masz mózgu czepiasz się ludzi nie znając tematu.

    • Bardzo racjonalny argument. Aż mi w pięty poszła opinia pajaca w stylu „chyba ty”. Pewnie się spociłeś z wysiłku jak to wymyślałeś

     • ABC to że opakowanie 10 szt „maseczek” kosztuje dyche to nie znaczy ze pojedynczo będą po 1,50…! To ustala pod rynek sprzedawca i nie będzie się dopasowywał do twojej wizji świata idealnego…

 7. Przetłumaczę ciemnemu ludu i gorszemu sortu. Pracować, płacić podatki, głosować, umierać. Czego nie rozumiecie ??

 8. Etap I… czyli znosimy bzdurne ograniczenia, których inni nie wprowadzili, bo są po prostu śmieszne (zakaz wejścia do parków i lasów).
  A Pinokio widzę w odległym planie teraz występuje – obawy związane z koronawirusem, czy o to, że w końcu nosem obiektyw porysuje?

  • Masz rację, rudy poprzednik na pewno zadziałał by lepiej… Nowa ustawa kominowa dla zamożnych oligarchów? Czy nowsza śmieciowa dla tych co pracowali na etacie?! Głupich nie sieją sami się rodzą? Podobno… Idioto!!!

   • Nie wymagaj od Kuby myslenia. To tak jak od Kidawy byś wymagał zrozumienia czegokolwiek

    • A co mogę wymagać? Zrozumienia? Jak ta pani nie potrafi mówić logicznie? To się kupy nie trzyma, albo trzyma dosłownie…

    • Jestes prosta baba za wsi! Niegdy nie podajesz rzeczowych argumentów tylko kpina, epitety! To jest sztandarowy przykład ludzi popierających pis Gumofice w gnoju!

   • idź głosuj i do urny… po to im taki ciemny lud.

   • Jad, jad, jad, siedzisz pewnie po krzyżem lub jakimś innym obrazkiem i plujesz jadem w myśl przykazań, taki jest to elektorat.

    • Nie przesadzaj. Dążąc do aborcji i eutanazji nie jesteście lepsi jak chcecie bezbronnych i najsłabszych mordować. Wasz lewacki elektorat nawet nie wie czego chce. Wyborów nie, wydłużyć kadencję Prezydentowi też nie. Najlepiej wprowadzić stan wyjątkowy bo Niemcy i Unia traci i wywalić kupę kasy na odszkodowania dla zagranicznych firm, a nasze firmy dostaną ochłapy albo i nic. „ryży” tam siedzi w Parlamencie i tylko knuje jak tu z kraju jeszcze jakąś kasę wyprowadzić żeby znów od Merkel nagrodę dostać.

     • TY DURNIU WOLISZ DYKTATURE która nie stosuje się do KONSTYTUCJI, i przy byle okazji depcze, dla których prawo najwyższe nic nie znaczy, ich nie ogranicza. Ja jestem opozycja nieformalna albowiem jestem przeciw dziczy okupujacej moja kochana Ojczyznę Polskę i popierajcemu ja motlochowi którym się brzydze.

      • Jak widać typowy lewacki język. Judzą, szydzą, obrażają i nie wiedzą czego te dziady chcą. To że jesteś sprzedajnym Judaszem i czerwoną *** nie znacz że ktoś musi być taki sam jak i ty. Miłego dnia:)

       • @bazyl. ty chamie! Przestań publicznie kłamać obrażać i zniewazac ludzi na forum. To jest karalne.

        • Jakbyś kulturalnie rozpoczął rozmowę, to był miał dla ciebie trochę kultury. Spójrz wyżej, a później w lustro łajzo, to zobaczysz swoje prawdziwe oblicze.

  • z tym zakazem wejscia do lasu jest jak z odstrzałem populacji dzików tam zaraze prznosi człowiek a nie dziki w lesie
   ale tu chodzi o to żeby pokazać że cos sie robi i myuslić oczy
   poprzednie nieroby konczyli na konferencjach prasowych ci robia widcej szkody niż pozytku tylko po to żeby pijarowo skorzystać za wszelką cene

  • Do lasów i parków to był dobry zakaz, bo jak tylko wprowadzono ograniczenia, pozamykano sklepy i różne instytucje to ludzie tłumami rzucili się nad zalew, do parków nieprzestrzegając zasad odległości itp… co o dziwo ludzie potrafili się opanować i nie iść do kościołów to już półgłówki co myślą, że wszystko im wolno i nic złego ich nie dotyka robili sobie wakacje…

 9. „W ramach nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy zaproponować dzisiaj nowe reguły. Zasada trzech I – Izolacja, Identyfikacja i Informatyzacja – powiedział premier.”

  To prywatności można pomachać na pożegnanie. Pełna inwigilacja nadchodzi.

  • Luzik… elektronika to moja pasja, będę dezaktywował chipy, które wpie***lą ze szczepionką, za jedyne 150 zeta od łba 😉 😀

   Artykuł reklamowy! 😀

  • że w ramach szerzącej się zarazy nie możesz wyjść na ławkę napić się piwka z kolegami? ale mi wielka inwigilacja.
   uspokoję cię – nikt cię nie chce inwigilować. nie jesteś taki interesujący

   izolacja – żebyś c***u nie łapał i nie roznosił zarazków
   identyfikacja – żeby było wiadomo, czy jedziesz do pracy na pogotowie, czy zdzielić cię pałą w pusty łeb
   informatyzacja – bo jakbyś nie zauważył, wszystko oprócz jedzenia i sr*nia przeniosło się do wirtuala

   czy to jest na prawdę takie ciężkie do zrozumienia, że gdyby wszyscy dali radę się zabunkrować w domach na 2 tygodnie to trzeciego tygodnia wiedzielibyśmy kogo leczyć, a kogo można byłoby wypuścić do normalnego życia? czy lepiej dla ciebie ograniczać swobody stopniowo przez 2 lata, bo taki de*il jak ty musi mieć graf rozrysowany na kartce i kij nad łbem? wyłącz Internet, bo to dopiero inwigilacja

   • @xyz
    ” nie możesz wyjść na ławkę napić się piwka z kolegami?”
    „bo taki de*il jak ty musi mieć graf rozrysowany na kartce i kij nad łbem?”

    Tego to nawet szkoda komentować.

    A na resztę odpowiem cytatem:
    „Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego”
    ~ Benjamin Franklin.

   • I jadłbyś też przez internetet.

 10. jak jeszcze chodziałem do roboty to 1 dnia słyszałem 2 przypadki z okolic LU takie że dziadek lub babka zmarli , no zmarli ot zmarli bo starzy a potem u ich małżonka są sie objawy covid19 tert pozytywny. W statystyki ci drudzy sa w liczani ale ci pierwsi juz nie. Mamy niskie zakażenie bo nie robi sie testów

 11. Te maseczki to pomogą(ją) jak umarłemu kadzidło

  • jeśli pójdziesz w maseczce na oddział zakaźny, żeby prosto na ciebie kichali – to faktycznie, niewiele pomoże.
   ale jeśli tak jak myślący ludzie dojdziesz do wniosku, że masz ją ty ORAZ osoba potencjalnie zarażona i nie będziesz się z nią obściskiwał, to już inna historia. prawda?

   • „jeśli pójdziesz w maseczce na oddział zakaźny, żeby prosto na ciebie kichali – to faktycznie, niewiele pomoże.
    ale jeśli tak jak myślący ludzie dojdziesz do wniosku, że masz ją ty ORAZ osoba potencjalnie zarażona i nie będziesz się z nią obściskiwał, to już inna historia. prawda”
    Nie.
    Nieprawda!
    Maseczki, chusteczki, szaliczki, kominiarki możesz sobie w buty włożyć.
    Przed kontaktem z wirusem chroni izolacja lub kombinezon, ale naszego państwa nie stać na długotrwały przestój, więc ogłoszono że maseczki pomagają i wracajcie do roboty.

 12. Dzięki Pinokio A teraz powiedz znaczy poproś tylko oddajcie swój głos na długopis

 13. Niech żyje wolność i swoboda

  Zamówili maseczek za kilka milonow teraz wprowadzili nakaz zakrywania ust,nosa i maseczki pójdą jak swieze bułeczki za 3-4 razy drożej no oczywiście trochę mandatów…. Tak się właśnie w Polsce łata dziury wywołane przez epidemie😉

 14. Z tym zakazem do lasow i parków ,to żenada była .Zamiast skupic sie na miejscach gdzie napradę istniało duże niebezpieczeństwo i sie ludzie pozarazali masowo ,czyli DPS czy jakieś szkoły ,jak np ta dla podchorążych pożarnictwa ,gdzie jakiekolwiek środki bezpieczeństwa nie były zachowywane ,to sie lasów i parków uczepili .Założył bym sie o kazde pieniądze ze w lasach i parkach nie bylo by nawet jednego przypadku zakazenia ,bo to praktycznie nie możliwe

 15. w końcu! odkąd wiem, że nie można do lasu, naszła mnie chęć na bieganie i rower. nieustanna. jak zniosą zakaz będę mógł spokojnie dalej leżeć na kanapie…

 16. Szumowski dzisiaj w TV powiedział, że epidemia będzie trwała półtora, a może i dwa lata dopóki nie zaszczepimy wszystkich Polaków. Także pętla się zaciska, a nie jak mówi kłamca Morawiecki, że będą znosić ograniczenia. Przykro patrzeć, ale jak Polacy się nie przebudzą to polskojęzyczny rząd zdrajców, już szykuje kraj na przejęcie zgodnie z ustawą 447. Tu już dzieje się Polin, nie Polska! Sprzedali nas za chazarskie srebrniki.

 17. youtube.com/watch?v=U4nba-qy5XE

 18. ZA TYDZIEŃ I TAK BĘDZIE ZAKAZ WSTĘPU DO LASÓW – SUSZA JEST STRASZNA!!!

 19. Co już wiadomo w związku z tzw. pandemią:
  1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz.
  2. Maski wcale nie pomagają, ale dokładnie od 16.04 należy nosić szaliki lub maski, bo wtedy zaczną pomagać.
  3. Sklepy są zamknięte, ale sklepy budowlane są otwarte.
  4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego.
  5. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne żeby wejść do sklepu.
  6. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków, ale ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów.
  7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie.
  8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale w razie potrzeby będzie go wystarczająco dużo.
  9. Istnieje wiele objawów, ale w ponad 80% przebieg jest bezobjawowy.
  10. Możesz nie wiedzieć, że jesteś zarażony i zarażać innych ale test ci nie przysługuje dopóki nie zaczniesz mieć typowych objawów.
  11. Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który ma kontakt z setkami ludzi dziennie.
  12. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale mogą ci wlepić mandat 30 tys.
  13. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był.
  14. Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić.
  15. Po powrocie z zagranicy wszyscy są objęci przymusową 14-dniową kwarantanną, ale nie kierowcy ciężarówek.
  16. Duża część przypadków zakażeń dotyczy osób wracających zza granicy, ale ściągamy je do kraju samolotami.
  17. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej.
  18. Wybory są tajne, ale jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel.
  19. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo 28 dni.
  20. Wirus utrzymuje się w powietrzu do kilku godzin, ale bezpieczna odległość to 1,5 albo 2 metry, albo 4, albo 8 albo rzut beretem.
  21. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale nie wolno myć samochodów.
  22. Należy dbać o bezpieczeństwo, ale nie można wymienić kół na letnie.
  23. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), ale nie Kaczyńskiego.
  24. Zamknięte są lasy i parki narodowe bo tam niebezpiecznie, ale jak już musisz się przewietrzyć to idź na spacer w centrum miasta.
  25. Po Świętach powoli będziemy uruchamiać gospodarkę, ale w maju rządzący planują ogłosić klęskę.
  26. PKB w 2020 roku spadnie ok. 3%, ale w 2021 wzrośnie o ok. 5%. 27.
  Możesz wyjść na spacer z psem, ale jak nie masz psa to albo sobie kup albo siedź w domu.
  28. W Biedronce może przebywać 15 osób jednocześnie + załoga, ale w kościele o powierzchni x razy większej 5 osób i ksiądz.
  29. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale jak nie jest przygotowany to napisze ustawę w 15 minut.
  30. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale każdego może ukarać.
  Wszystko jest takie jasne. Czy czegoś nie rozumiecie?

  • Że też chciało ci się tyle bzdetów pisać. Ewidentnie ci się nudzi. Weź się lepiej za szycie maseczek to bardziej ten czas spożytkujesz, a przy okazji zarobisz.

   • Właśnie pociąłem stare slipki i kalesony i sprzedaję takim gościom jak ty co właśnie się nudzą i durnoty piszą żeby się wykazać.

    • Żeby je sprzedawać to trzeba je mieć. Sadząc po tobie, to nie masz ani slipek ani kaleson. No bo jak można mieć coś, co już dawno na tobie zgniło od starości i smrodu.

  • Ja czterdzieści lat nie pamiętam takiej suszy a oni lasy otwierają.

  • W punkt.
   Dodałbym:
   31. Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.

  • Ad 2: Maski „nie pomagały”, bo jak można nakazać ich noszenie, kiedy tych masek nie ma. Oficjalnie to się nazywało, że noszenia masek nie rekomenduje się zgodnie z wytycznymi WHO. Teraz, kiedy już udało się zgromadzić trochę masek, można uznać że pomagają i nakazać ich noszenie.

  • Piękne podsumowanie nieporadności… i naszego przygotowania, jakie trwało od stycznia…

  • Ja nie rozumiem. Dlaczego wycięło Ci numer 27?

 20. 60 osób zakażonych w mieście gdzie oficjalnie mieszka 340000 osób???? ,Pandemia???

 21. Event201 – to jest klucz

 22. 3 – 4 miesiące temu maseczka taka jak w żabce kosztowała 30 groszy a taka jak na poczcie 2 zł jest biznes

 23. Wracając do wyborów wystarczy nieuczciwy listonosz lub pracownik poczty który wykradnie nasze dane nr pesel, bankier sprawdzi zdolność kredytową i pozamiatane. Już dziś pewnie zatrudniają się oszuści na poczcie i skończy się metoda na wnuczka, policjanta rząd sam im do wszystko na tacy żeby mogli wyłudzać. Nie jeden będzie płakał że zaglosował listownie

 24. Kończcie tą paranoję – więcej ludzi w wieku produkcyjnym popełniło w tym czasie samobójstwo niż zmarło na Covid dziadków co koniecznie muszą 5 razy dziennie odwiedzić Biedronkę. Kto ma umrzeć i tak umrze czy w wieku 70 lat czy 90 lat zależy czy chce się ochronić czy ma w de.

  • Zgadza się, prawie wszyscy i tak złapią wirusa i tak, nie powstrzyma się już, kto ma umrzeć to umrze, nieważne czy więcej a szybciej czy mniej ale rozciągnięte w czasie. Lepiej patrzeć na to jak na grypę, która była, jest i zawsze będzie i trzeba z nią żyć i ktośtam umrze na nią. Trudno, lepsze niż dać się zwariować.

 25. Najpierw nas pozamykali w domach żeby gospodarka padła teraz nas wyłudzał przed szczytem zachorowań żeby się wszyscy zarazili

 26. Wy ELEKTORAT PIS i pis nie pasujecie do klubu UNII EUROPEJSKIEJ. Tak samo jak Izrael nie pasowałby do Ligi Arabskiej. Macie inne wartości, inna mentalność. Widać to nawet na tym forum bo gdy pojawia artykuł o obojętnie którym kraju starej Unii Europejskiej to plujecie jadem i nienawiścia. Poco wam to? Poco się męczycie z ludzmi których nie rozumiecie i nie lubicie.

 27. wybory idą czas poluzować i zrobić wrażenie względnego bezpieczeństwa. Bedzieta mieli prezydenta.

  • Niebeda mieli. Bo te wybory się itak nieodbeda. Bo by były niepowszechne.

   • Teoretycznie tak. Ale w praktyce pewnie znowu powstanie spór kompetencyjny i okaże się, że jednak protestów wyborczych Sąd Najwyższy nie może rozpatrywać…

 28. To mogę wyjść na spacer z żoną i dziećmi czy jeszcze nie ??????

  • Tego nikt nie wie, bo w przepisach brak zapisu że możesz isć na spacer z żoną i dziećmi. Więc interpretacja dowolna. Zapewne zależna od kontrolującego.

 29. Można będzie wyjść na spacer i usiąść w Saskim na ławce? nie mogę uwierzyć. To trzeba opić. Solidnie opić.

  • Czytaj między wierszami. Wyjść do lasu możesz (jak mieliby wyegzekwować tę bzdurę), ale nie do parków (tu już patrole się znajdą).

 30. Uff jak to dobrze, że będzie można iść na mecze do kosmetyczki a do lekarza nie. Super elitka się zabezpiecza pewnie starostwa i inne urzędy też zamknięte

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020