690 680 960

Mateusz Morawiecki: Musimy wprowadzić kolejne ograniczenia, dotyczą one przemieszczania się każdego z nas (wideo)

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaapelował o szczególną ochronę osób najstarszych. Premier po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń.

61 komentarzy

 1. Teraz każdy będzie szukał sobie wymówki że on musi itp. Boże co za naród 🙁 Zostań w domu na 2 m-c a będziesz żył jeden z drugim!!! Ci którzy nie chcą żyć niech się zbierają w grupy i razem siedzą np na łące daleko od cywilizacji!!!

 2. Moim zdaniem część ludzi ignoruje dotychczasowe ograniczenia tak jak przebywanie w parku mimo zakazu gromadzenie się na mieście w więcej niż dwie osoby przykład pobiegłem do sklepu po słodzik dla taty bo ma cukrzycę a przed sklepem było pięcioro młodych ludzi i rozmawiali sobie tak jakby nigdy nic, ominąłem ich szerokim łukiem kupiłem to co mi potrzeba i do domu.Także ci rodacy którzy wracają z zagranicy do Polski kpią sobie z epidemii i wychodzą z domów także to trzeba ograniczyć i zakaz przebywania w sklepach w więcej niż 10 osób bo to co się dzieje w sklepach to przechodzi ludzkie pojęcie,w urzędach są liczne zgromadzenia bo ludzie załatwiają swoje potrzeby ,oczywiście ludzie stoją na dworze i są wpuszczani pojedynczo do środka ale co z tego jak stoi 11 osób koło siebie i czeka na swoją kolej zamiast rozproszyć ludzi by nie stali obok siebie aby ograniczyć zarażanie się wzajemne do minimum,czy przed aptekami kolejki są bardzo długie bo ludzie wykupują leki im potrzebne to też powinno być zmienione,no i zakaz licznych zgromadzeń na dworze jak widziałem ludzie sobie spacerują jakby to był normalny dzień ok rozumiem jedna osoba maksymalnie dwie ale nie pięć czy więcej osób.Także stąd te zmiany i klarowne ograniczenia bo jak dotąd było to nagminnie ignorowane.

 3. A ludzi i tak będzie mnóstwo bo mają wolne w pracy i jeżdżą wymieniać opony i inne pierdoły. Nie rozumiem takiego zachowania.

 4. Panie Donald … Obudziliśmy się … Po waszych rządach PO&PSL …
  OSIEM LAT OSIEM8 … kur !!! lat ! … Dziękujemy 😂 … Daj pan panie Donaldzie rządzić w spokoju RZĄDZĄCYM … 👍 Robią dobrą robotę 👍
  …. 🐦🐈 …. Ps …. Żeś się pan uaktywnił na tej kwarantannie tak jak pan Wałęsa …. Jak to Polacy mówią … Zabrać wam laptopy 😂 …. 🐦🐈

  Czym się różni ambitny Polak od ambitnego Amerykanina ??? Ambitny Amerykanin zostaje pucybutem żeby zarobić na studia, zostaje milionerem i na koniec żywota kandyduje na urząd senatora aby zakończyć jako szanowany obywatel. A ambitny Polak ??? idzie na studia – na historię, zakłada partię polityczną, zostaje premierem ” tego kraju” żeby skończyć jako niemiecki pucybut !!!

  • Ci nie wyszły te wypociny

  • @miet jesteś dowodem że koronawirus rzuca się nie tylko na płuca.

  • Trzymamy za słowo Pana Premiera, do świat ma nie być wirusa w Polsce tak jak zapowiedział.
   NIECH WSZYSCY ZAPAMIĘTAJĄ TE SŁOWA, KTÓRE DZISIAJ PADŁY NA KONFERENCJI, NIE ZALEŻNIE OD POGLĄDÓW POLITYCZNYCH!!!

 5. Przecież to już za późno. Wirus i tak weźmie co swoje wiec nic nie pomoże. Siedzenie w domu tym bardziej. Za chwile ludziom skończą się pieniądze, upadną firmy i wtedy ludzie zaczną umierać z głodu lub zwyczajnie się zabijać – wiec proponuje już odpuścić i wrócić do normalności.

 6. kolonia z dykty

  Granice zostały zamknięte jak już wirus pojawił się w Polsce. To żadna prewencja. Wirus nie miał w Polsce ogniska zapalnego. Ono było w Wuhan, jedynie osoby zarażone mogły wirusa dostarczyć do Polski. Gdyby granice zamknięto wcześniej w Polsce tak samo jak na Tajwanie nie byłoby epidemii. Za to odpowiedzialny jest rząd! Mimo podjętych działań były one spóźnione. Polska nie wyciągnęła lekcji z epidemii SARS, MERS, Eboli, Zika i innych.
  Teraz premier się przyznaje, że to co było czynione i to co nie było czynione od grudnia 2019 było całkowicie bezproduktywne, co było oczywiste od samego początku. Kwarantanna, która nie jest kwarantanną niczego nie zabezpieczy. Maksymalne zakazy wprowadza się na początku, a potem je luzuje – a nie odwrotnie.
  Teraz wszędzie nakazy, zakazy i kary, a elementarnych srodkow bezpieczenstwa BRAK! –
  Gdzie są MASECZKI?
  Gdzie są płyny do DEZYNFEKCJI?
  Gdzie są TESTY?
  Gdzie są FARTUCHY?
  Dlaczego BLOKUJECIE import pomoc z Chin?

  Jak zwykle, wszystko za pozno, wszystko ad hoc. Jak w typowej kolonii zydoglobalistow.

  • A może to chodzi o to żeby już nie zluzować?

   • Po dzisiejszych słowach premiera o „nowej normalności” chyba nikt nie ma już wątpliwości.

  • co do płynu to ja wczoraj kupiłem na stacji.Są dostawy,ale momentalnie schodzi.Możesz sobie ewentualnie zrobić sam -spiryt+woda,3-1.Maseczki są u nas w aptece na LSM jak potrzebujesz

 7. A do lekarza można bo nic premier nie wspominał ?

  • Ty to dawno jednak z domu nie wychodziłeś. Wizyty lekarskie od początku epidemii są odwołane.

 8. A co zrobić jak dojeżdżamy codziennie moim autem do pracy 30km..w 3 osoby?? Będzie mandat?

 9. Kara grzywny za bezpodstawne opuszczenie miejsca zamieszkania 5 tys złotych, chyba ktoś tu na łeb upadł. Doskonale wiedzą, że znajdą się tacy którym wlepią te kary, z tego może chociaż trochę podratują budżet państwa w dobie kryzysu, ale chwila moment, przecież skąd ludzie będą mieli kase żeby zapłacić za własną głupotę, skoro jest kryzys… Czy oni są naprawdę tak naiwni, że sami wierzą we własne kłamstwa?

 10. Lekarz profesor

  Ciekawe czy będą tak świrować co roku? Bo nawet jeśli za miesiąc albo dwa epidemia przygasnie to w następnym sezonie jesienno -zimowym ludzie znowu będą chorować. Wirus wśrod ludzi jest jak zdjęcie w internecie. Jeśli raz się pojawi zostanie tam na zawsze.

  • Pinokio zapewnia, że do świąt wielkanocnych, czyli do 12 maja, wirus ustąpi. Zobaczymy czy i tym razem kłamie naród w żywe oczy, bo nos coraz większy rośnie.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas