Maszty z biało-czerwoną flagą mogą stanąć w każdej gminie. Decyzja należy do mieszkańców

Rząd postanowił sfinansować maszty z flagami dla każdej gminy w kraju. Jednak to od mieszkańców ma zależeć, czy w ich gminie taki maszt powstanie. Konieczne jest bowiem zebranie odpowiedniej liczby głosów poparcia.

Rząd wdrożył nowy program, który zakłada budowę w każdej gminie na terenie kraju masztów, na których umieszczone zostaną flagi w barwach narodowych. Mają one być zlokalizowane w centralnych miejscach gmin. Projekt „Pod biało-czerwoną” ma według pomysłodawców, zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Ma też uhonorować poległych za wolność i niepodległość ojczyzny, a także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Cały koszt zakupu masztów i flag będzie finansowany przez Rząd. Jednak to od mieszkańców ma zależeć, w której gminie zostaną one ustawione. Muszą oni zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia tej inicjatywy. W gminach do 20 tys. mieszkańców jest to 100 głosów, w gminach od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców 500 głosów, zaś w gminach, w których zamieszkuje ponad 100 tys. mieszkańców, potrzebne będzie tysiąc głosów. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i opiera się o zapał oraz działanie mieszkańców poszczególnych gmin.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystym zawieszeniu flagi na maszcie ma wziąć udział premier Mateusz Morawiecki.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

38 komentarzy

 1. Takie pomysły można realizować jak państwo nie ma deficytu i już nie ma co robić z NASZYMI pieniędzmi

  • od deficytu jest Rostowski i Balcerowicz

  • koszt masztu do deficytu ma sie jak piesc do nosa!

  • Zamiast Polskich lasów które chcą sprzedać dostaniemy maszty z flagami żebyśmy pamiętali, że to jeszcze Polska. Dokładnie tak samo jest z kagańcami dla ludzi bo jeszcze by zapomnieli, że jest epidemia bo nikt nie zna nikogo chorego nie wypominając o tym żeby ktoś umrł na covid. Ponad pół roku ta ściema trwa i gdzie te masowe groby osób które zmarły. Przypominam, że według mediów to największa światowa epidemia (ściema) w historii ludzkości.

   • A ja cie kolego zaskoczę, bo znam całą rodzine z Covidem i nawet uczestniczyłem w pogrzebie kobiety która zmarła ostatnio w Lbn z potwierdzonym Covidem.

    • Epidemia na świecie trwa już prawie rok a do tej pory jeszcze nie wyizolowali wirusa. Ciekaw jestem w jaki sposób udało im się zrobić testy i szczepionki skoro wirusa nikt jeszcze nie widział. Potwierdzanie choroby albo zakażenia wirusem testami na raka z przed 30 lat jest niepoważne. Będą całe rzesze ludzi zamkniętych z zdiagnozowanym covidem i będą ludzie którzy umrą mając wirusa. Lepiej napisz ile lat miała zmarłą kobieta i czy chorowała na raka. Test na raka stosowany do diagnozowania covida będzie na pewno pozytywny jeżeli jesteś chory na nowotwór. Swoją drogą to trafiłeś prawie jak w lotto skoro w całym województwie lubelskim przez pół roku zmarło dwadzieścia parę osób zakażonych covid a nie zmarłych na covid.

 2. Kolejny temat zastępczy – deficyt budżetowy nienotowany od lat, powrót pandemii, a ciemny wieśniaczy narodek to kupi bo chce zobaczyć Pinokia

 3. po prostu straszne …
  ale trzeba obok postawić drugi maszt z flagami kościelnymi
  i mamy cudownie oznaczony kołchoz narodowy.

 4. Już jakiś koleżka Morawiec kiego zaczyna liczyć grube miliony

 5. Będzie problem z rozstrzygnięciem przetargu na maszty bo zgłosiła się firma żony ministra, firma jego brata oraz firma szwagra.

 6. Obrońca z urzędu

  a mi się podoba flaga w LBN.

  Ładnie wygląda na wietrze jak się wjeżdża do miasta.

  Na pewno jest lepiej niż bez masztu i flagi.

  • Bo Polska flaga w oczy kole kacapów i szwabów .

   • sądzę, że jesteś skrytym homkiem, bo jesteś sztandarowym homofobem.
    o wrodzonym chamstwie i pustym łbie wspomniałem wcześniej.

   • Nikogo mośku Polska flaga nie kole, poprostu w wiekszości miast sa maszty na flagi nie ma potrzeby stawiac 100metrowych masztów za dziesiątki tysięcy żeby tylko tylko kolesie PiSiaków mogli zarobić.
    Jest setki spraw na które można te pieniądze przeznaczyć!!!

    • FoX Dziesiątki milionów NIE tysięcy !!!! Kolega Kubusia musi zarobić i jeszcze miec się czym podzielić !!

 7. 100 głosów, 500 głosów – co to za progi? Sami swoi klepną i pierdzielną te maszty na rynkach, w parkach itd. Kto ma zarobić ten zarobi, a potem niech się dzieje co chce.

 8. folksdojcze i ruskie onuce w akcji

 9. Lokalna banda pisiorów zbierze podpisy a pozostała część społeczeństwa (pracującego) będzie musiała się na ten pomysł zrzucić płacąc podatki. Ciekawe czy maszty będą w równie promocyjnych cenach jak ławki niepodległości.

 10. Taki maszt z flagą powinien być w każdej gminie obowiązkowo bez udziału rządu

 11. Kilka razy sprawdzałem,czy dzisiaj czasem nie prima aprilis.

 12. Na maszcie proponuję pomnik Lecha a poniżej w drapujacego się po drabinie Jarku?!

 13. Poprostu pisiorom zaczyna odwalać,kraj popada w długi a oni maszty będą stawiać.Jeszcze trochę to bedzie druga Białoruś.W tym kraju brakuje ludzi do rządu siedzą tyle lat te same mordy i tylko kombinują jak tu kasę skubnąć.

 14. I słusznie, stać nas !!

 15. Wracając do masztów to po kiego grzyba to ludziom potrzebne? Czy te pisowe tuzy nie mają lepszych pomyslów na wywalenie moich pieniędzy???

 16. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Od roku jestem na Alasce – tu nikt nikomu ni nakazuje stawiania masztów, ten kto czuje taką potrzebę ten stawia.
  U mnie na moim prywatnym lotnisku przed niewielkim terminalem (marne 350 m) stoi trzy maszty i powiewa trzy flagi: USA, Alaski i Polski.
  Od roku – i nikt mi tego ani nie kazał robić, ani nie ma zamiaru zakazywać.
  a wy się o swoją narodową targujecie ? – To takie polskie.

 17. Rząd sfinansuje?! Jakie pieniądze ma rząd, żeby je rozdawać? Może że swoich kieszeni wyłożą? To już nie ma pilniejszych potrzeb? Chory kraj!

 18. Co za idiotyczny pomysł. Tylko siąść i płakać… kilkadziesiąt lat temu było podobnie, w niektórych państwach. Np w Czechosłowacji w najmniejszej wiosce musiał być pomnik, a na nim gwiazda, sierp i młot. Kretyństwo w czystej postaci…. słup i flaga w każdej gminie… czy ta paranoja się kiedyś skończy…?

 19. W Krasnobrodzie na rondzie mogłaby stanąć.

 20. a skąd rząd weźmie pieniądze ? Od nas weźmie lewa ręką a prawą nam trochę odda. Wyobrażacie sobie : kilka tysięcy masztów- projekty, pozwolenia, poświęcenia, coroczna konserwacja celem ładnego wyglądu. Dojna ojczyzna.

 21. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  Macie rację, tak narzekacie na polską flagę, na skrawek materiału, za który nasi przodkowie oddawali życie, że lepiej powiesić niebieską w żółte gwiazdeczki

 22. chodzi tylko o pranie kasy i dorabianie na boku, masz za 20k wycenią na 200k i tak zaksięgują żeby stworzyć iluzję: no cóż mamy deficyt bo Polacy chcieli maszty, proszę o to koszty programu. Ponadto znając PiS zaraz utworzą nowe ministerstwo ds. flag narodowych i powierzą tekę np. Macierewiczowi który sobie weźmie 5 wiceministrów ds. fundamentów, masztów, olinowania, koloru czerwonego i białego, do tego każdy z wice weźmie sobie po kilku znajomych jako doradców i tak z budżetu wyparują kolejne mldy, no i umocnimy polską pozycję na 1 miejscu w UE pod względem liczebności rządu bo plan jest taki żeby Niemcy mieli o połowę mniejszy, w zemście za zarobki…..

 23. najpierw skopiowali warszawe i w lbn postawili flage na rondzie a teraz wymyslili ze wszedzie walna, bogaty kraj wala pieniedzmi gdzie sie da

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach