Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Maszty z biało-czerwoną flagą mogą stanąć w każdej gminie. Decyzja należy do mieszkańców

Rząd postanowił sfinansować maszty z flagami dla każdej gminy w kraju. Jednak to od mieszkańców ma zależeć, czy w ich gminie taki maszt powstanie. Konieczne jest bowiem zebranie odpowiedniej liczby głosów poparcia.

Rząd wdrożył nowy program, który zakłada budowę w każdej gminie na terenie kraju masztów, na których umieszczone zostaną flagi w barwach narodowych. Mają one być zlokalizowane w centralnych miejscach gmin. Projekt „Pod biało-czerwoną” ma według pomysłodawców, zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Ma też uhonorować poległych za wolność i niepodległość ojczyzny, a także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Cały koszt zakupu masztów i flag będzie finansowany przez Rząd. Jednak to od mieszkańców ma zależeć, w której gminie zostaną one ustawione. Muszą oni zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia tej inicjatywy. W gminach do 20 tys. mieszkańców jest to 100 głosów, w gminach od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców 500 głosów, zaś w gminach, w których zamieszkuje ponad 100 tys. mieszkańców, potrzebne będzie tysiąc głosów. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i opiera się o zapał oraz działanie mieszkańców poszczególnych gmin.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystym zawieszeniu flagi na maszcie ma wziąć udział premier Mateusz Morawiecki.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

37 komentarzy

  1. chodzi tylko o pranie kasy i dorabianie na boku, masz za 20k wycenią na 200k i tak zaksięgują żeby stworzyć iluzję: no cóż mamy deficyt bo Polacy chcieli maszty, proszę o to koszty programu. Ponadto znając PiS zaraz utworzą nowe ministerstwo ds. flag narodowych i powierzą tekę np. Macierewiczowi który sobie weźmie 5 wiceministrów ds. fundamentów, masztów, olinowania, koloru czerwonego i białego, do tego każdy z wice weźmie sobie po kilku znajomych jako doradców i tak z budżetu wyparują kolejne mldy, no i umocnimy polską pozycję na 1 miejscu w UE pod względem liczebności rządu bo plan jest taki żeby Niemcy mieli o połowę mniejszy, w zemście za zarobki…..

  2. najpierw skopiowali warszawe i w lbn postawili flage na rondzie a teraz wymyslili ze wszedzie walna, bogaty kraj wala pieniedzmi gdzie sie da

Z kraju