690 680 960

Mandaty dla pieszych i nietrzeźwego rowerzysty w ramach akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy w środę przeprowadzili na drogach powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez pieszych, a także zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę.

Policjanci z krasnostawskiej drogówki, w trakcie wczorajszych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” prowadzonych na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa, a co za tym idzie zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, ujawnili aż 65 wykroczeń drogowych.

Funkcjonariusze zatrzymali również nietrzeźwego mężczyznę podróżującego rowerem. 31-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, kierował rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Jazdę zakończył mandatem w kwocie 2500 złotych.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji typu kierujący – pieszy, a także pieszy – kierujący oraz przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg na odcinkach ciągów komunikacyjnych, także tych bez wydzielonych chodników. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 28 wykroczeń popełnionych przez pieszych, które głównie polegały na przekraczaniu jezdni w miejscu niedozwolonym oraz 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących. W tym miejscu główną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Dwoje kierujących, 41-latek i 23-latka, za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych, zostało ukaranych mandatami w kwocie 1500 złotych i otrzymali po 10 punktów karnych.

(fot. Policja Krasnystaw)

20 komentarzy

 1. A jak nie było by tej akcji nad ktęrą pracował cały sztab ,to co by było na drodze??????

 2. Tu chodzi o poprawę stanu pustego wora w narodowej kasie a nie o poprawę bezpieczeństwa. Tak dla niekumatych

 3. e „Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 28 wykroczeń popełnionych przez pieszych, które głównie polegały na przekraczaniu jezdni w miejscu niedozwolonym”

  -Ci piesi naczytali się na forum, że przechodzenie w miejscu niedozwolonym jest bezpieczniejsze niż np. po PdP. Bo wtedy bardziej uważają, a nie leżą jak Święte Krowy. Szkoda, że Policjanci o tym nie wiedzą i nie nakłaniają do przechodzenia w miejscach w których jest to zabronione.

  • Przejście poza PDP się pieszym po prostu bardziej opłaca niż przez przejście. W razie wypadku i tak wina kierowcy bo nie zachował szczególnej ostrożności lub niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Znajomy przegrał sprawę karną za potrącenie gościa w nocy przechodzącego przez drogę poza PDP poza terenem zabudowanym bedacego pod wpływem alkoholu. A ja otrzymałem 2 lata temu bilecik od tajnych za przejście na czerwonym swietle o drugiej w nocy. Miły policjant dał też wskazówkę że kolejnym razem gdy będę chciał przejść na czerwonym by robić to poza przejściem dla pieszych, mandat sporo mniejszy za miejsce niedozwolone niż za przechodzenie na czerwonym.

 4. Mogli by się też pochwalić akcją „poprawa bezpieczeństwa [finansów panstwa]” na wylotach z zabudowanego gdzie kończy się Krasnystaw.

 5. Pieszy wchodzący na przejście, jak odróżnić pieszego wchodzącego na przejście od zwykłego pieszego skoro na chodniku i w pobliżu przejść ciągle są piesi. Czy da się teraz przejechać przez miejscowość nie łamiąc przepisu? Nie łatwiej byłoby przy wjeździe do każdej miejscowości postawić patrol policji i od każdego kierowcy pobierać po 1500zł bo na pewno przejedzie miejscowość w taki sposób, że nie ustąpi pierwszeństwa wchodzącym na przejście.

  • Idź na kurs, potem na egzamin na PJ – to się dowiesz. Miliony ludzi porusza się codziennie po drogach pojazdami, miliony pieszo – i jakoś masowo piesi nie rzucają się po koła. Ruch pojazdów też odbywa się tak samo jak kiedyś. Może tylko trochę wolniej.
   Jeżeli zaś Ty masz problem taki jak opisujesz – to zostaw kierowanie samochodem innym.

 6. kochanek kaczyńskiego

  Okradanie Polaka idzie tej mafii bardzo dobrze.

 7. Tak trzymać!!!

 8. Jak można nieustąpić ,,pierwszeństwa przejazdu pieszemu wchodzącemu na przejście”.

 9. Za mało rowerzystów skontrolowanych !! Powinni ustawić się niedaleko przejazdu dla rowerów i zobaczyć jak wjeżdżają na przejazd bez upewnienia się że mogą to zrobić bezpiecznie. Ciekawe czy jako piesi też włażą na przejście bez upewnienia się czy walą na ślepo bo przecież przejście jest.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas