690 680 960

Łukowa: Kobieta urodziła w autobusie, poród odebral kierowca PKS

W piątek wieczorem w jednym z pojazdów biłgorajskiego PKS doszło do niecodziennego zdarzenia. Jedna z podróżujących kobiet zaczęła rodzić.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na trasie Lublin-Lubaczów. Jedna z pasażerek podróżujących autobusem zaczęła rodzić. O fakcie poinformował portal bilgorajska.pl. Kobieta urodziła dziecko w miejscowości Łukowa a poród został odebrany przez kierowcę autobusu. Jak dowiedział się portal w momencie kiedy rozpoczął się poród, wszyscy pasażerowie uciekli z autobusu.

Kobieta i dziecko mają się dobrze, po porodzie zostali przetransportowani do szpitala w Biłgoraju. Jak poinformował prezes Zarządu biłgorajskiego PKS Jacek Patro, kierowca za swoją postawę zostanie nagrodzony.

2014-10-26 11:49:25
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. „kierowca za swoją postawę zostanie zagrodzony” Gratulacje Panie Kierowco, ZAGRODA będzie pierwsza klasa 😀

 2. Kobiet i dziecko mają się dobrze… a Wy jak długo jeszcze będziecie odżegnywali się od korekty swoich artykułów?

 3. „pasażerowie uciekli” czy wysiedli bo jeśli uciekli to nie chciałaby takich ludzi spotkać na swej drodze. a jeśli wysiedli to nie potępiam bo stada gapiów nie miałabym ochotę nade mną oglądać. choć mógłby się ktoś zapytać czy nie chcę żeby ktoś za rękę mnie teoretycznie potrzymał. Gratuluję 🙂 choć nie zazdroszczę warunków.

 4. Dobrze, że uczynny pan kierowca nie musiał robić cesarskiego cięcia. 😀
  Gratulacje właściwej postawy panie kierowco!
  Przecież i pan mógł uciec gdzie pieprz rośnie, albo jeszcze dalej, tak jak ci chyba w większości katolicy, których pan wiózł.

 5. A jak tam się ma nowy Obywatel (ka) RP w dobę po zdarzeniu?
  Może choć słowo o tym.

 6. Jako pasażerka tego autobusu w tym feralnym dniu mam już serdecznie dość czytania kolejnego artykułu opierającego się na informacjach podanych przez portal Bilgorajska.pl!! jest to totalne obrażanie pasażerów!! ktoś sobie bajkę wymyślił i teraz każdy powtarza. Po co pasażerowie mieliby uciekać i dlaczego? na piechotę mieli iść do Lubaczowa z Łukowej? a poród to taka straszna rzecz, że trzeba uciekać hen daleko? codziennie kobiety rodzą i jest to rzecz normalna! akurat tym razem wydarzyło się to w autobusie i rodząca również się tego nie spodziewała! bo jak jest podane (na szczęście prawda) dziecko urodziło się 2 miesiące za wcześnie. W autobusie nie ma miejsca aby 20 osób na raz pomagało kobiecie rodzić! bo niby w jaki sposób?? kierowca zachował się genialnie i brawo dla niego! (pasażerowie bili mu brawa!) kierował całą akcją, zadzwonił po pogotowie i przyjął poród, który trwał 5min! Ludzie, nie byliście, nie widzieliście, to nie komentujcie bez sensu! Wielu z was tak chętnych teraz do pomocy, tak naprawdę nic by nie zrobiło!! poza tym obok rodzącej była jej matka

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska