Łuków: Wypadek śmiertelny na przejeździe kolejowym Trzaskoniec. Pociąg przeciął na pół alfa romeo AKTUALIZACJA

W czwartek przed godziną 23, pod Łukowem doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym Trzaskoniec. Zderzył się tam pociąg PKP INTERCITY, relacji Warszawa Zachodnia – Brest Centralny, z autem osobowym.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym kat.D. Pod przejeżdżający pociąg PKP INTERCITY relacji Warszawa Zachodnia – Brest Centralny wjechał samochód osobowy. Tor nr 1 i nr 2 zostały zamknięte dla ruchu pociągów od godz.22:40. Do zderzenia doszło na drodze krajowej nr 63.

Jak wstępnie podaje rzecznik Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie Piotr Stefaniuk, w wypadku zginęła jedna osoba.

AKTUALIZACJA

W wyniku zderzenia samochód osobowy został przecięty przez lokomotywę na pół. Jedna część auta została odrzucona do przy torowego rowu. Druga część zaś utknęła pod lokomotywą. Sama lokomotywa została uszkodzona a stan techniczny nie zezwalał na dalszą jazdę.

O zdarzeniu powiadomiono Pogotowie Ratunkowe w Łukowie i Komendę Powiatową Policji w Łukowie Straż Pożarną na szlak wysłano samochodem patrol SOK z IOKP Łuków, który po przybyciu na miejsce o godz. 23:00, zabezpieczał miejsce zdarzenia.

O godz. 22:50, na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze KPP Łuków, którzy przebadali na stan trzeźwości obsługę pociągu – wynik negatywny. Na miejsce przybył również Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Łukowie, na polecenie którego zwłoki 23-letniego mężczyzny, zostały zabrane.

Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP Łuków pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łukowie. Tor szlakowy nr 1 na odcinku oraz tor szlakowy nr 2 na odcinku zostały zamknięte od godz. 22:38 do godz.23:50.

Wg ustaleń komisji powypadkowej przejazd był prawidłowo oznakowany i oświetlony. Po zakończeniu czynności pociąg odjechał o godz. 3:13. doznając 275 min. opóźnienia – informuje rzecznik Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie Piotr Stefaniuk.

Statystyki wypadków kolejowych w naszym regionie.

Jest to 30 wypadek na obszarze kolejowym zarejestrowany na teren działania tut. Komendy Regionalnej SOK
w roku bieżącym

– 13 wypadków osób poruszających się pojazdami – 2 śmiertelne; w 3 przypadkach 6 osób rannych; 8 przypadków – bez poszkodowanych.
– 8 wypadków miało miejsce w rejonie przejść nie wyznaczonych; 4 osoby zostało ciężko ranne; – zginęło 4;
– 6 przypadków prób samobójczych, 4 osoby rzuciły się pod jadący pociąg , 2 osoby stały na torach czynnych i nie reagowały na sygnały świetlne i dźwiękowe;
– 3 wypadki osób podróżujący pociągami, 3 osoby ranne;

Do wypadków najczęściej dochodzi w godzinach: 12:00-18:00- 10 przypadków, 18:00-00:00- 8 przypadków 00:00-06:00; 06:00-12:00 po 6 przypadków.

Do wypadków najczęściej dochodzi na odcinkach kolejowych 7D Pilawa – Dęblin; 69A Rejowiec – Zawada po 5 przypadków, 7F Zarzeka – Lublin 4 przypadki, 7G Lublin – Świdnik 12F Pilawa – Poważe, 26A Łuków – Stawy po 3 przypadki;30C Bystrzyca k/Lublina – Lublin Północny PODG – 2 przypadki; 2H Łuków-Siedlce, 7H Świdnik – Jaszczów, 7J Jaszczów – Rejowiec, 7L Chełm – Dorohusk, 67A Lublin – Świdnik, 68A Lublin-Stalowa Wola Rozwadów – po jednym przypadku.

Trzeba też wiedzieć że w rezultacie wypadku na przejeździe lub potrącenia pieszego, przeciętne ograniczenie ruchu wynosi ponad 5 godzin
– niezbędne dla czynności procesowych prowadzonych przez prokuraturę oraz usunięcie pojazdów, zaś opóźnienia spowodowane pojedynczym zdarzeniem mogą dotyczyć nawet kilkunastu pociągów towarowych i pasażerskich. Rok 2013 na teren tutejszej Komendy Regionalnej – 55 pociągi opóźnione na ponad 5700 minut.

Wyświetl większą mapę2013-11-07 23:43:07
(fot. SOK)

Jeden komentarz

  1. Po polsku Brześć, baranki Boże.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności