Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie powstaje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe

Od kilku miesięcy w siedzibie firmy Lubella w Lublinie powstaje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe z zakresu techniki ekstruzji. Projekt ma na celu zwiększenie potencjału naukowo-przemysłowego spółki Lubella w produkcji innowacyjnej żywności ekstrudowanej. W wyniku jego realizacji nastąpi również wzmocnienie współpracy firmy z sektorem nauki oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Lubella to niekwestionowany lider na rynku makaronów w Polsce i znany producent innych wyrobów zbożowych, takich jak płatki śniadaniowe, mąki, kasze i paluszki. Produkty marki są cenione nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami – obecnie trafiają do ponad 20 krajów na całym świecie. Dbałość o najwyższą jakość i bezkonkurencyjny smak produktów marki Lubella łączy się z troską o dostarczanie konsumentom produktów odpowiadających ich konkretnym potrzebom, dlatego też firma stale inwestuje w najnowsze technologie oraz najlepsze rozwiązania produkcyjne i logistyczne.

-Nowoczesna komórka badawczo- rozwojowa, która powstaje w Lubelli to element kolejnych innowacyjnych działań i zmian realizowanych przez firmę. Wynikiem jej powstania będzie nie tylko podniesienie konkurencyjności Lubelli, ale i całego sektora. To zarazem szansa na zwiększenie spójności nauki i przemysłu, która będzie w stanie poprawić społeczną i gospodarczą atrakcyjność regionu Lubelszczyzny – mówi Wojciech Jamróz, Prezes Zarządu firmy Lubella. W wyniku powstania Centrum umożliwiona będzie współpraca nie tylko z lubelskimi uczelniami wyższymi, ale również uniwersytetami z innych miast, jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prace badawcze i rozwojowe prowadzone w ramach tego projektu będą skupiać się na opracowywaniu nowych receptur i technologii produkcji m.in. galanterii śniadaniowej, makaronów czy innych ekstrudatów spożywczych. Całość działań dostarczy wiele informacji z zakresu innowacyjnych wyrobów ekstrudowanych, które mogą nie tylko wzbogacić i urozmaicić ofertę handlową Lubelli, ale tym samym umocnić jej liderską pozycję rynkową. Jednocześnie trwa także realizacja projektu inwestycyjnego w Lubelli w ramach zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC otrzymanego przez spółkę w 2015 r. W tym roku zakończono budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego, w którym zainstalowano największą i najnowocześniejszą w Polsce linię do produkcji makaronu, trwa również budowa magazynu wysokiego składowania.

Niedawno Lubella otrzymała również kolejne zezwolenie na inwestycje w strefie. Realizacja kolejnego projektu obejmuje m.in. budowę hali magazynowej, zakup nowoczesnych linii technologicznych do produkcji makaronu i płatków śniadaniowych oraz rozbudowę młyna. Łącznie planowane i realizowane wydatki inwestycyjne w Lubelli szacuje się na ok. 200 mln zł, natomiast wydatki na powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lublinie to koszty rzędu 19 mln zł.

(fot. nadesłane)
2017-07-29 19:32:13

8 komentarzy

  1. rozmowa kontrolowana

    Brakuje tylko podpisu że to artykuł sponsorowany !!

  2. że zupki chińskie będą robić? 🙂 niech lepiej smak płatków śniadaniowych poprawią jeżeli jeszcze produkują bo do Corn Flakes’óe Nestle brakuje im hoho i jeszcze trochę 😉 ale paluszki za to pychota, najlepsze! 🙂

    • A ja jestem odmiennego zdania. Płatki Lubelli są o niebo lepsze niż Nestle. Ale, jak to mówią, „de gustibus non est disputandum” ?

      • Mnie nie smakują ani płatki ani paluszki. Natomiast makarony mieli dobre ale było do ponad dziesięć lat temu. Teraz po ugotowaniu (ściśle zgodnie z przepisem napisanym na opakowaniu) tworzy się jeden kluch. Czyżby efekt modernizacji za setki milionów?

        • Teraz to gadasz glupoty. Makarpny sa ok. Lepsze niz wloska barilla. Nie sklejaja sie i sa smaczne.

  3. paluszki były pychotą:)))

  4. Szybko z patelni…. to było coś kapitalnego i gdzie się podziało? Paluszki jak najbardziej bezkonkurencyjne .

  5. niewygodna prawda

    Sukces byłby wtedy gdyby Lubella wprowadziła dobrą politykę zatrudnienia. Oni zatrudniają tylko tanich pracowników (a to jest tak jak z tanim chińskim towarem). Zatrudniać trzeba dobrych pracowników z odpowiednim wykształceniem na każdym stanowisku pracy i konkurencyjnie ich wynagradzać.

Z kraju