Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie mamy kolejną 100-latkę

Dzisiaj setne urodziny obchodzi Lublinianka pani Marta Świątczak. Już w piątek dostała oficjalne gratulacje i upominki.

W niedzielę równo sto lat skończyła mieszkająca w Lublinie Marta Świątczak. Ponieważ taka okazja zdarza się bardzo rzadko a setne urodziny to również wyjątkowa uroczystość, już w piątek pani Marta przyjęła pierwszych oficjalnych gości. W godzinach popołudniowych jubilatkę odwiedziła delegacja z Urzędu Miasta.

Z życzeniami przyjechali Monika Lipińska – Zastepca Prezydenta Lublina, Ewa Dados – doradca prezydenta ds. seniorów oraz Andrzej Marciniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Oprócz gratulacji i życzeń wielu lat życia w zdrowiu pani Marta otrzymała listy gratulacyjne od Premiera Donalda Tuska i Prezydenta Krzysztofa Żuka, wiązankę czerwonych róż i pamiątkowy album o Lublinie. Lublinianka ma trójkę dzieci, siedmioro wnucząt i siedmioro prawnucząt.

W Polsce mamy niemal 3 tysiące osób, które ukończyły setne urodziny. Najstarszą kobietą jest Marianna Ostrowska z Zambrowa na Podlasiu, która ma 115 lat oraz Bolesław Maculewicz mogący się pochwalić wiekiem 108 lat. Nie jest jednak wykluczone, że w rzeczywistości część z osób mających powyżej stu lat jest w rzeczywistości jeszcze starsza, bo przed wiekiem w Polsce jako datę urodzin często podawano datę chrztu.

(fot. UM Lublin)
2014-02-16 14:31:08

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo