Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tak Lublinianie świętowali uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W całym kraju odbyły się dzisiaj uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Obchody w Lublinie rozpoczęły się o godzinie 9 uroczystą sesją Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym.

Po Mszy św. w Archikatedrze, przed południem, obchody przeniosły się na Plac Litewski. Tam mieszkańcy Lublina wraz z tancerzami lubelskich zespołów folklorystycznych zatańczyli Poloneza, prowadzonego przez prezydenta miasta. Odbyły się wycieczki z przewodnikami PTTK „Lublin w czasach Konstytucji 3 Maja”. Uroczystości uświetniła defilada kompanii honorowych, jazdy w mundurach historycznych oraz pojazdów z czasów II wojny światowej a także występ Orkiestry Wojskowej w Lublinie i Zespołu Tańca Ludowego UMCS oraz Koncert „Pieśni i Tańców Narodowych” w wykonaniu: Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Zespołu Pieśni i Tańca „JAWOR” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Do godzin popołudniowych trwał Festyn Trzeciomajowy organizowany przez Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marka Wójcika – Dziękujemy!
 

2015-05-03 21:10:03
(fot. Marek Wójcik, wideo Chłopina z Lublina)

Jeden komentarz

  1. nawet gnojowniczek urzędnicze łajno przyturlał, żeby było więcej „elektoratu” widać…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo