Lublin wysoko na liście miast z największa liczbą mieszkańców w kraju

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ludności w miastach. Pomimo spadku mieszkańców, Lublin oraz województwo lubelskie utrzymuje się wysoko w zestawieniach.

Według najnowszych danych, pod koniec grudnia 2017 roku w województwie lubelskim mieszkało 2 126,3 tys. osób, co stanowiło 5,5% ogółu ludności Polski. Pod względem liczby ludności województwo lubelskie zajmowało 9. miejsce w kraju. Bardzo dobrze wypadł też Lublin, który znalazł się w pierwszej dziesiątce najliczniejszych miast w Polsce.

W ubiegłym roku liczba ludności zwiększyła się tylko w 5 województwach: pomorskim, mazowieckim, małopolskim oraz wielkopolskim i podkarpackim. Ogólna liczba ludności w Polsce wyniosła na koniec ub. roku 38 mln 433 tys. osób. Co ważne, po raz pierwszy od sześciu lat przybyło mieszkańców. W ogólnej liczbie ludności kobiety stanowiły prawie 52 proc., co oznacza, że na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet.

W porównaniu z 2016 rokiem liczba ludności w województwie lubelskim zmalała o 7 tys. osób. Stan ludności w naszym regionie zmniejszył się prawie we wszystkich powiatach, wyjątkiem był powiat lubelski, miasto Biała Podlaska i powiat łęczyński. W powiecie lubelskim odnotowano przyrost liczby mieszkańców o 0,7%, co daje 1,1 tysiąca osób. Główną przyczyną tego wzrostu był dalszy rozwój ośrodków pozamiejskich skupionych wokół miasta.

Sam Lublin uplasował się na dziewiątym miejscu wśród najliczniejszych miast w kraju. W pierwszej trójce znalazły się: Warszawa, Kraków i Łódź.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)
2018-05-08 19:37:48

Zobacz również

16 komentarzy

 1. ale już nie napisali ile mieszkańców ma Lublin?

 2. Nic dziwnego w Lublinie pracuje 15 tys (legalnie) Ukraińców a ile w całym kraju , pewnie nie wiadomo

 3. Chyba nie napisali tej akurat najciekawszej informacji.. Dobrze by było też dodać tę listę największych miast, kogo wyprzedzamy bo zazwyczaj Lublin był na 10 m-cu. Katowice?

 4. głupki przeczytajcie ze zrozumieniem a nie mniemaniem bo w/g mnie jestescie na szarym końcu pod względem intelektu i jeszcze dalej pod względem normalnosci jesteście burakami swojej społeczności bo nie umiecie pisać na temat

  • Odezwał się ten, co napisał na temat. Krowy wydojone? Świnie napasione? No to w Bete i umca umca. Jutro poczytamy o kolejnym cymbale za kierownicą.

  • i jak okolico ulżyło ci ? Jeszcze intelektualistko żebyś napisała do kogo adresujesz swoje wypociny

 5. przyjdą wakacje i 1/3″ mieszkańców” zniknie 🙂 na 2 miesiące, widać to co roku po natężeniu w ruchu ulicznym

  • Lubelski Koziołek

   Bez tej 1/3 co tu wydaje pieniądze to by była dziura nie miasto.

 6. To w końcu ilu jest tych mieszkańców?

 7. Czuje się że tylu mieszkańców ……korki na mieście :

 8. Lubelska Uczelnia Brudasow Lenii I Nieukow

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew