690 680 960

Lublin: Włamywali się do piwnic. Już są w rękach policji

Kryminalni z V komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami z KMP zatrzymali dwóch 19 letnich mieszkańców Lublina. Młodzi mężczyźni odpowiedzą za włamania do piwnic.

-Wspólne działania policjantów z „piątki” oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP doprowadziły do zatrzymania dwóch 19 latków. Jak wynika z ustaleń policjantów młodzi mieszkańcy Lublina odpowiadać będą za włamania do piwnic, które w ostatnim czasie miały miejsce przy ul. Śliwińskiego i Żelazowej Woli. Młodzi włamywacze kradli rowery, opony, felgi i elektronarzędzia – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z lubelskiej policji.

Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych to kwota ponad 4500 zł. Policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

2014-03-23 11:39:54
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

 1. Niejako przy okazji tematu okradanych piwnic.
  Przed kilku laty, późna jesienią spotkałem zdenerwowanego kolegę, zapytałem o powód.
  Usłyszałem, że cały okres grzybobrania, odkładał po słoiczku „prawdziwków” w occie na zimową zagrychę. Tego dnia co mi to opowiadał, że włamano mu się do piwnicy i zginęło mu 18 słoiczków owej pysznej przekąski.
  Z właściwą mi przekorą powiedziałem: To po ch…j je tam trzymałeś, nie mogłeś postawić tam kilka słoików muchomorów e occie? Więcej nie przyjdą?
  O tej rozmowie prawie rok, spotykam kolesia, który na mój widok wyszczerzył się jak na budyniu, pytam o powód jego radości, On mi mówi, że włamali się mu do piwnicy. I dla Ciebie to powód do radości?! – wykrzyknąłem.
  A, tak. Przygotowałem 12 słoików z muchomorem sromotnikowym. Wzięli wszystkie – oświadczył radośnie.

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas