Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin solidaryzuje się z Gdańskiem po śmierci Pawła Adamowicza

Na znak solidarności, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Arena Lublin w poniedziałek w godzinach popołudniowych będzie podświetlona barwami Gdańska. Od godziny 17:00 w Ratuszu wyłożona będzie księga kondolencyjna. We wtorek w południe flagi na budynku Ratusza zostaną opuszczone do połowy masztu.

Dzisiaj, na znak solidarności, Arena Lublin zostanie podświetlona barwami Gdańska. Każdy, kto będzie chciał, od godziny 17 może przyjść do lubelskiego Ratusza i wpisać się do księgi kondolencyjnej.

– Składam najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i wszystkim Mieszkańcom Gdańska z powodu wielkiej tragedii, jaką jest śmierć Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańsk. Paweł Adamowicz był wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i jego mieszkańcom. Od 1998 r. Gdańszczanie powierzali mu misję kierowania ich miastem w ramach kolejnych kadencji. Aktywnie działał na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego i wspólnoty samorządowej. Odważnie zabierał głos w najważniejszych sprawach dotyczących polskich samorządów. Trudno wypełnić pustkę, która pozostaje po tak wybitnych Osobach. Nie sposób wyrazić ogromu bólu, jaki czujemy po takiej stracie. Odszedł wielki samorządowiec i dobry człowiek. Żegnaj Przyjacielu, spoczywaj w pokoju – napisał Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Lublin.

(fot. UM Lublin)

22 komentarze

 1. Panie 'niekonkretny’ prokuratura badała również powiązania śp. Adamowicza, więc równie dobrze mógł narazić się kolegom z półświatka.

 2. BedzieszMiałWypadek

  a gdzie byliście wszyscy jak kilka lat temu POSPRZEDAWCZYK wparował do Pisiarni i zabij 1 pisiora a 2 zranił. wtedy było dobrze a teraz wprowadzać chcą karę śmierci, sam ten „nożownik” mówił że za casów Platfusów poszedł siedziec ale wy widziecie wine pisu i jeszcze obrażacie ich. jak dla mnie zamknąc trzeba wszystich z POPISU. Ale o co ten szum jakoś jak 5 dziewczyn zatruło sie czadem nikt nie mówił o żałobie o karach smierci o pisach czy po.
  Ludzie zachowujecie sie jakby to było średniowiecze.
  szczerze wszyscy mówili o tragedii a ja w poniedziałek wstałem tak samo jak i w sobote czy niedziele, nic mi sie nie zmieniło, a jak zobaczyłem że po żone biedaka z 30 kontami posłali z moje i wasze pieniądze samolot do londynu po jego żone to sory. nakradł się ile mógł tak samo jak tusk czy kaczynski czy cala reszta tej bandy. a teraz robicie z niego boga bo zginął. jak będzie żałoba zapraszam za muzyką nie zamierzam mieć żałoby skoro dzielicie ludzi na lepszych i gorszych.
  czym lepszy był ten Facet od tych 5 dziewczyn czy kobiety w ciąży którą tego samego dnia w niemczech zabił nożownik, w czym on był lepszy wobec ludzi którzy giną codziennie na drogach. tu plujecie jadem i zabijać się miedzy sobą chcecie a później będziecie darli mordy że bronić dzików.

 3. Nie wiem kto było organizatorem tej imprezy, ale prezydent odpowiadał za bezpieczeństwo w mieście, dlatego też zarówno organizator jak i paradoksalnie ofiara tej zbrodni są temu winni.

Wiadomości z info112