Lublin solidarny z Gdańskiem. Przed Ratuszem zapalą światło dla Pawła Adamowicza

W pierwszą rocznicę śmierci śp. Pawła Adamowicza w Lublinie przed Ratuszem odbędą się uroczystości upamiętniające zmarłego prezydenta Gdańska. Budynek Ratusza oraz Arena Lublin zostaną podświetlone barwami Gdańska.

Miasto Lublin solidaryzuje się z Gdańskiem w pierwszą rocznicę śmierci śp. Pawła Adamowicza. Dzisiaj na lubelskim Ratuszu zawiśnie banner „Lublin solidarny z Gdańskiem”, a pod nim zostanie ustawione zdjęcie zmarłego Prezydenta Gdańska.

O godz. 17:30 miejski trębacz odegra Hejnał Miasta Lublin i melodię „Cisza”, a następnie w imieniu władz Miasta, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania, Mariusz Banach, zapali symboliczny znicz przy dźwiękach utworu „The Sound of Silence”. Ponadto budynek Ratusza oraz Arena Lublin zostaną podświetlone barwami Gdańska.

Prezydent Krzysztof Żuk będzie w tym dniu uczestniczył w uroczystościach upamiętniających zmarłego Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbędą się w Gdańsku.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

47 komentarzy

 1. Można wiedzieć ile bedzie taka akcja kosztować żeby podswietlać te obiekty? Skoro słyszy sie ze miasto nie ma pieniędzy to może trzeba zacząć oszczędzać na takich rzeczach. Pamięć o zmarłym nie powinna być na pokaz co za tym idzie nie powinna nic kosztować.

 2. O zmarłych mówi się dobrze albo wogóle , więc o Adamowiczu nie będę nic mówić….

 3. to teraz czekam na park w środku osiedla imienia p. Pawła Adamowicza może być ten na górkach czechowskich

 4. Rocznica śmierci gościa który kradł i oszukiwał ma być obchodzona w naszym mieście ? A co On takiego zrobił dla Polski albo chociażby dla trójmiasta poza wyłudzeniem za śmieciowe kwoty majątku. Ktoś ma straszny tupet organizując takie wydarzenia albo celowo chce wywołać emocje.

 5. ŚW. pamięci Paweł Adamowicz stanowił konkurencję dla Przemysława Wałęsy który kandydował z poparciem PO
  Natomiast Paweł Adamowicz startował jako niezależny wbrew prośbom Lecha Wałęsy i całego PO które oficjalnie odcinało się od niego ze względu na zarzuty – zresztą Neumann głośno o tym mówił.
  Dzisiaj totalna opozycja wykorzystuje jego śmierć.

 6. A czy on był choć raz w Lublinie choćby na szkolnej wycieczce?

 7. hołd złodziejowi składają, żuk i jego banda to jednak stan umysłu:))

 8. Zaczyna się Smoleńsk w wydaniu PO – z tym że pod nazwą Gdańsk

 9. Wstydzę się że jestem z Lublina polityczne gierki.

 10. Krzycha ziomeczek z formacji wiec nie wypada nie upamiętnić.

 11. solidarny… czyli obóz tzw. mieszkaniówki?, jeden wyczarował mieszkania, drugi dopiero czaruje, ale w obu przypadkach smród ciągnie się od Gdańska do Lublina, nie bacząc na opinie środowiskowe.

 12. Na tym zdjęciu są ludzie których umysł został zmanipulowany. Powinno się ich poddać leczeniu w zamkniętych zakładach. Ogólnie mówiąc to banda wariatów.

 13. 300 POlityka.

 14. Bo to nowy świecki święty jest…

 15. Wszystkim komentującym powyżej, życzę aby po Waszej śmierci ludzie w taki sam sposób o was mówili i wspominali. Wstydu nie macie.

  • To, że o nich tak będą mówić, to jest pewne.

  • Taki z niego bohater jak i z kaczynskiego. Jego zaslugą jest tylko to ze nie zyje. Wrocmy jednak do spraw majątkowych,o ktorych wielbiciele zmarłego wolą nie pamietac. Zbieranie dla owsiaka w tym kraju czyni najwet najgorszego chama świętym. Bo to „dla dzieci” i zakaz komentowania. To powinno miec swoja definicje. Zakaz krytyki wobec zydow to antysemityzm. U owsiaka to antyowsiakowość czy co… Nie wolno krytykowac bo to święci ludzie

  • Precz z komuną

  • Zapracował sobie na taką opinię. Komentujący w większości są uczciwymi ludźmi więc o nich nikt tak nie będzie mówił.

 16. Ale poziom komentarzy….a wszyscy komentujący to na pewno zagorzali „katolicy” biegnący co niedzielę do kościoła.Co miesiąc (przez 10 lat) odbywały się „miesięcznice smoleńskie” na czyj koszt? pytanie…czy się różnią zmarli ?

 17. Otua zainfekowała Lublin

 18. Szkoda że niema mrozu na tą cholote nowego świętego sobie znaleźli wydaje się że w Polsce coraz więcej dziczy.

 19. Rocznica śmierci człowieka – dla radnych kolejny powód do zrobienia sobie zdjęć pod ratuszem ! Że oni niby tacy solidarni ! Do kościoła by poszli się pomodlić za zmarłego a nie pod ratusz na zdjęcia – hipokryci !

 20. Niech jeszcze powołają komisję śledczą,stawiają pomniki i obowiązkowo cyrk na koszt podatnika-miesięcznice gdańskie

 21. cyrk w Lublinie

 22. Różnica jest taka, że Adamowicza zamordowano, a nieświętej pamięci lech kaczyński zamordował 94 osoby pod rękę z andriejem blasikiem.

 23. Ogromnie współczuję rodzinie bo tragedia stała się straszna. No ale takie akcje mnie osobiście śmieszą. Ja rozumiem w Gdańsku, ale w Lublinie? Dziwne.

 24. Dziwne to są komentarze.

 25. Dziwne to były miesięcznice smoleńskie w każdy mieście cyrki były..i to CO MIESIĄC

  co

  • Ale nie jest dziwne że dostał kosę od tego co go wsadził i mu nie zapłacił.

  • Olo… w Smoleńsku zginął prezydent i masa ważnych dla kraju osób, że o załodze, ochronie itp nie wspomnę. Tutaj chodzi o jednego gościa który miał sporo przekrętów na sumieniu i do tego zginął przez pozwolenie jakie na ową imprezę wydał..

   • Tamci w samolocie nie mieli żadnych przekrętów….Byli święci…Ha,Ha,HA A ten „gość” nie różnił się od tych świętych…żal aby załogi tupolewa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach