Lublin ponownie w filmie: Budują scenografię do filmu „Kamienie na Szaniec”

W poniedziałek na Starym Mieście w Lublinie ekipa filmowa rozpoczęła montaż scenografii do produkcji p.t. „Kamienie na Szaniec”.

Zdjęcia do filmu już trwają, rozpoczęły się na początku sierpnia, obecnie realizowane są ujęcia w Warszawie i okolicach. Lublin zagra w filmie okupowaną Warszawę, na Starówce ruszyły właśnie prace nad budową scenografii. Na skwerze przy ul. Rybnej i Noworybnej ekipa buduje drewnianą makietę, która zagra Arsenał. Oprócz tego zdjęcia będą kręcone na ulicach Kowalskiej, Furmańskiej, Kołłątaja, Grodzkiej a także na Krakowskim Przedmieściu. Ekipa filmowa pozostanie w Lublinie do 23 września.

Reżyserem ekranizacji jest Robert Gliński, który jak przyznaje lubelskie Stare Miasto architektonicznie przypomina przedwojenną Warszawę, dużym atutem są brukowane uliczki, które przypominają czasy okupacji. W naszym mieście kręcone będą sceny akcji zbrojnej, która została przeprowadzona 26 marca 1943 w Warszawie pod Arsenałem u zbiegu ulic Bielańskiej, Długiej i Nalewek. W jej wyniku uwolniony został harcmistrz Jan Bytnar „Rudy” a wraz z nim dwudziestu innych więźniów, którzy byli przewożeni po przesłuchaniu z siedziby Gestapo do więzienia na Pawiaku.

W filmie zagrają głównie młodzi aktorzy. W postać „Zośki” wcieli się 24-letni Marcel Sabat, „Rudym” będzie aktor Tomasz Ziętek, „Alkiem” Kamil Szeptycki. W pozostałych rolach wystąpią Andrzej Chyra, Marian Dziędziel, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka i Artur Żmijewski. Premierę filmu zaplanowano na marzec 2014 r.
null
null

(fot. lublin112)
2013-09-09 20:28:14

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!