690 680 960

Lublin: Podawała się za pracownicę administracji, okradała mieszkania. 44-latka z 11 zarzutami

W ręce lubelskich policjantów wpadła 44-letnia kobieta, która okradała starszych mieszkańców Lublina. Złodziejka usłyszała 11 zarzutów, wcześniej była już karana, odpowie za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy.

Lubelscy policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę, która od jakiegoś czasu okradała mieszkańców Lublina. Złodziejka przedstawiała się jako pracownica administracji. Następnie wchodziła do mieszkania, najczęściej starszych osób i informowała, że właściciel mieszkania ma nadpłatę za wodę i należy mu się zwrot.

„Pracownica” nie posiadała drobnych w celu wypłacenia pieniędzy, więc prosiła o rozmienienie gotówki. Oszustka w ten sposób, chciała zobaczyć, gdzie trzymane są pieniądze. Następnie kazała domownikowi odkręcić wodę w łazience, by sprawdzić, czy nie ma przecieków, ta chwila wystarczała na kradzież gotówki. W ten sposób 44-latka okradła mieszkankę ul. Lipińskiego na Czechowie.

Policjanci ustalili, że podobnych przypadków na terenie Lublina było więcej.

– Okazało się, ze 44-latka, która nie posiada stałego miejsca zameldowania, w ciągu co najmniej ostatnich 2 miesięcy okradła mieszkańców miasta 11 krotnie. Jej scenariusz działania był zawsze taki sam. Suma pieniędzy, jakie ukradła starszym osobom, to kwota ponad 10 tys. złotych. W jednym przypadku, pokrzywdzona przekazała oszustce swoją kartę bankomatową z pinem, by ta wypłaciła z pobliskiego bankomatu 70 złotych nadpłaty. Chwilę później z konta starszej pani zniknęło 1200 złotych – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Sprawczyni kradzieży została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Podczas okazania pokrzywdzone rozpoznały złodziejkę. 44-latka często zmieniała kolor włosów lub dla kamuflażu chodziła w okularach.

– Kobieta usłyszała w sumie 11 zarzutów. Ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat karana była za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy. Wkrótce 44-latka zostanie doprowadzona do prokuratury i sądu. Policjanci wnioskować będą o tymczasowy areszt – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

2016-08-20 10:36:26
(fot. KWP Lublin)

5 komentarzy

  1. Należałoby opublikować jej facjatę w pełnej krasie, żaby wszyscy wiedzieli jakim procederem się trudniła i zapewne trudnić się będzie a dodatkowo łapy ukręcić.

  2. pokazać jej maskę czemu mamy kryć złodziei ? niech każdy uważa na tę złodziejkę

  3. Powinna teraz swoją C..Ą odrobić całe 10 tys. 40 zl za numerek i niech ja oraja.

  4. Jak widać w tyk kraju prawo chroni przestępców, oszustów, złodziei. Gdyby można było pokazać mordę tych wszystkich chronionych, to dopiero wtedy zrozumieliby co zrobili.

  5. Ona ta franca nawet po kalinie grasowala

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin