Lublin pamiętał o powstańcach. Sobotnie obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie (zdjęcia)

W sobotę po południu na Placu Litewskim odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie.

W sobotę odbyły się obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 76. rocznicy Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie. Oficjalne uroczystości z udziałem władz miejskich, wojewódzkich oraz organizacji kombatanckich rozpoczęły się o godz. 17.00 na Placu Litewskim. Uczestnicy na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza złożyli wieńce i zapalili znicze.

O godzinie 18 odbyła się Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych w intencji Powstańców Warszawskich oraz uczestników Akcji „Burza” poległych, zmarłych i żyjących. Następnie od godziny 19 można było wziąć udział w koncercie plenerowym pieśni patriotycznych, wojskowych i powstańczych w wykonaniu lubelskiej orkiestry wojskowej.

Organizatorem uroczystości był Prezydent Miasta Lublin we współpracy z Wojewodą Lubelskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Dyrektorem IPN Oddział w Lublinie, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu w Lublinie, Lubelskim Środowiskiem Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz Stowarzyszeniem Polskich Kombatantów w Kraju.

(fot. Miasto Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Ta „Lublin pamiętał”, „Organizatorem uroczystości był Prezydent Miasta Lublin”… ale sam Żuk to już nie raczył przybyć… za to aby poklepać się po pleckach z wiceprezesem Pol-Inowex to leciał z bananem na twarzy jak 16-latek co pierwszy raz cycka dotknął…

 2. Co prawda to być powinien, ale ta opcja nie popiera imprez o charakterze patriotycznym więc nie ma co się dziwić. To ostatnia kadencja pana prezydenta więc śmiało można podpadać mieszkańcom 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin