Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Oszukiwali „na wnuczka”. Wpadli podczas odbioru pieniędzy

Wczoraj w ręce policjantów wpadli kolejni oszuści, którzy wyłudzali pieniądze metodą „na wnuczka”. 24-latek i 21-latka wpadli na gorącym uczynku, podczas odbioru gotówki.

Do zatrzymania oszustów doszło we wtorek po południu. Do mieszkanki Lublina zadzwonił wczoraj mężczyzna i podając się za jej syna opowiedział historię o wypadku samochodowym. Aby uniknąć kary potrzebował 70 tys. złotych dla poszkodowanych obywateli Niemiec.

Kobieta natychmiast wiedziała, że rozmawia z oszustem, ponieważ jej syn przebywał właśnie w domu. Oboje wykazali się trzeźwością umysłu i powiadomili o fakcie mundurowych. Mężczyzna skontaktował się z Policją prosząc o interwencję. Po odbiór gotówki miała zgłosić się kobieta. Kiedy przyszła odebrać pieniądze czekali już na nią policjanci.

– Zatrzymana to 21-letnia mieszkanka naszego województwa. Wczoraj także wpadł 24-latek, który towarzyszył kobiecie. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Odpowiadał m.in. za kradzież, włamanie i groźby. Policjanci w dalszy ciągu pracują nad sprawą, ma ona charakter rozwojowy – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

To już kolejne w ostatnich dnia zatrzymania oszustów działających metodą na „wnuczka” czy „policjanta”.

Lublin: Oszukiwali „na wnuczka”. Wpadli podczas odbioru pieniędzy
Lublin: Oszukiwali „na wnuczka”. Wpadli podczas odbioru pieniędzy

2015-02-04 12:04:37
(fot. KWP Lublin)

7 komentarzy

  1. Debile kur…a, dobrze ze kobitka ogarnięta chociaz to co się słyszy ostatnio to i tak jestem zdziwiony, że pomimo tego że syn siedział obok to nie dała kasy 🙂

  2. w końcu !!!! brawo Policja!

    • Jakie brawo? Łaskę zrobili że du*y ryszyli jak im oszustów ktoś na tacy wystawił?

  3. Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę, jak moja matka siedzi z tyłu ?!!

    Szczupak (do mikrofonu): Halo, tu brzoza !! Tu brzoza !! Źle cię słyszę ! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu. … “Matka siedzi z tyłu !!!” Tak powiedział !!!!

  4. Hahahaha k***a barany j….ane bezmuzgi zamiast zrobic rozpoznanie to na jana sie w*** bezmuzgi

  5. Niemal codziennie czyta sie o tych bandziorach kradnacych na wnuczka. Az dziw bierze jaka ogromna jest tego skala. Dobrze ze coraz czesciej wpadaja gamonie. Do robotyyyy k……! A nie zerujecie na biednych ludziach zabierajac im bez skrupulow oszczednosci zycia. Jaka to trzeba byc k…ą wyzbyta jakichkolwiek uczuc zeby cos takiego robic…..

Wiadomości z info112