690 680 960

Lublin: Będzie gruntowny remont ul. Balladyny

Ul. Balladyny w Lublinie od jakiegoś czasu czeka na remont i jest nadzieja, że w końcu się doczeka. W ciągu dwóch najbliższych lat ulica zmieni swoje oblicze.

Kto był na ulicy Balladyny ten wie, w jakim jest ona stanie. Przejazd autem to test dla zawieszenia, zaś przejście po chodnikach może być ryzykowne, albo całkiem niemożliwe przez parkujące pojazdy. Od dłuższego czasu ulica ta aż prosi się o gruntowny remont. Już teraz wiadomo, że w ciągu dwóch najbliższych lat ul. Balladyny zmieni swoje oblicze.

– Jesteśmy w trakcie pozyskiwania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej, a plany są takie, aby zrealizować przebudowę tej ulicy w jak największym stopniu w tym roku. Zadanie jednak w planie finansowym ujęte jest jako dwuletnie. Inwestycja obejmowałaby m.in. ułożenie nowej nawierzchni jezdni, chodników oraz oświetlenie i odwodnienie. Przetarg na wyłonienie wykonawcy będzie ogłoszony jeszcze w pierwszym półroczu – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

2018-03-27 16:40:34
(fot. Google Street View)

27 komentarzy

  1. 1 kwietnia dopiero za kilka dni… 🙂

  2. Tradycyjnie Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ukrywa dokumentację projektową, w której jak zwykle można znaleźć tysiąc błędów (projektowych, logicznych, zagrożeń bezpieczeństwa, zbędnych wydatków).

    Zwykli Mieszkańcy dokumentację zobaczą dopiero jako załącznik dokumentacji przetargowej. Żadnych poprawek już nie będzie dało się nanieść, bo „przecież już za późno”, „trzeba było nanosić zmiany przed wystąpieniem o zezwolenie na realizację inwestycji”. Ale prawda jest taka, że w Lublinie nigdy nie było jawnych planów, zawsze stawia się ludzi przed faktem dokonanym.

  3. Przynajmniej po remoncie maluchy będa mogły spokojnie jeździć na zloty nie obawiając sie o miske olejową lub nadkola

  4. Zrobiłem fotę w/w materiału i wypowiedzi mistera Kieliszka i oby kopary wjechały w lipcu bo to już będzie pierwsze pół roku. Oby ……

  5. I niech zrobią parkingi.. Bo przez tych z LLB, LOP, LSW, LB, OB, LBI, LKR, LRY, LRA.. Itp. to RODOWITY MIESZKANIEC Lublina nie może normalnie pod swoim blokiem zaparkować!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!