Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: 7-8 czerwca weekend na sportowo

Zapraszamy na najciekawsze imprezy sportowe w najbliższą sobotę i niedzielę.

II Półmaraton Solidarności i XXII Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980, 7 czerwca, godz. 12, start przed Portem Lotniczym w Świdniku, meta na Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Na wielki finał XXII Biegu Solidarności, punktualnie o 12:00, wystartuje II Półmaraton Solidarności. Biegacze pokonają trasę ponad 21 km, która rozpocznie się na Lubelskim Lotnisku, by następnie poprowadzić biegaczy śladami Lubelskiego Lipca – przez teren zakładu WSK Świdnik, gdzie rozpoczęły się strajki, poprzez ulice Świdnika i Lublina, obok niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, by przebiec obok Pomnika Wdzięczności, aż do mety na Alejach Zygmuntowskich w Lublinie.

Gośćmi specjalnymi 2 Półmaratonu Solidarności i XXII Biegu Solidarności Lubelski Lipiec 1980 będą Liderzy Drużynowej Ligi Biegowej: lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m – Paweł Januszewski i dziennikarz sportowy, zdobywca Korony Maratonów Ziemi – Maciej Kurzajewski.

W najbliższą sobotę podczas wspieranych przez PKO Bank Polski imprez – XXII Międzynarodowego Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” oraz 2. Lubelskiego Półmaratonu Solidarności możemy pomóc siedmioletniemu Marcelowi oraz ośmioletniej Marysi. Wystarczy pobiec ze specjalnymi kartkami na koszulkę. Jeśli określona liczba zawodników weźmie udział w obu akcjach – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na ich leczenie.

Jeśli do akcji podczas XXII Międzynarodowego Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” przyłączy się co najmniej 20 zawodników, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł na jego leczenie. Kartki „biegnę dla Marcela” uczestnicy będą mogli odbierać w dniu imprezy przy biurze zawodów (Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność, ul. Królewska 3, I piętro w Lublinie) u przedstawicieli PKO Banku Polskiego od godziny 8.00.

Natomiast Marysia urodziła się z wadą serca HLHS i ma szansę na całkowitą korekcję serca i wyleczenie. W lipcu czeka ją ostatnia operacja, na którą rodzice zbierają pieniądze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej w Warszawie.

Aby jej pomóc wystarczy pobiec w 2. Lubelskim Półmaratonie Solidarności z kartką „biegnę dla Marysi” przyczepioną do koszulki. Będzie ją można odebrać u przedstawicieli Banku w dniu imprezy przy biurze zawodów (przy hali odlotów Portu Lotniczego „Lublin” w Świdniku) od godziny 08.00. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej leczenie darowiznę w wysokości 20 tys. zł, jeśli w akcji weźmie udział co najmniej 40 osób.

Nice Polska Liga Żużlowa: KMŻ Lublin – ROW Rybnik, 8 czerwca, godz. 14, tor przy Al. Zygmuntowskich.

Lubelski Klub Szachowy zaprasza na symultanę szachową, 7 czerwca, godz. 19-21, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej 14. Impreza organizowana w ramach Nocy Kultury.

Turniej dziecięcy BeKSa Cup w piłce nożnej, 8 czerwca, godz. 9, boisko piłkarskie przy ul. Balladyny.

Alco Cup VII – Turniej koszykówki ulicznej, 7 czerwca, od godz. 9 (kategorie młodzieżowe) i 12 (kategoria open), boiska Akademickiego Ośrodka Sportowego UMCS przy ul. Langiewicza 22.

2014-06-06 20:12:28
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. znowu oszołomy beda blokować miasto… zdrowiej jest biegać w terenie a nie w betonowym lasie. lansiarze i oszołomy.

  2. "Lansiarz i oszołom"

    Biegi uliczne mają swój klimat który nigdy nie zastąpi bieganie w terenie . Ja tam sie ciesze ze w koncu to się ruszyło w lublinie bo tak to nuda była … ale co ja wiem … jestem lansiarzem i oszołomem ;]

  3. -dzięki wam biegacze za 40 sto minutowy postój w korku wracając z pracy. Bardzo lubię jak trasę którą normalnie pokonuję w 15 minut dziś musiałem pokonać w przeszło 40!! a wy sobie tak biegacie i biegacie. Na prawdę, super. A i pozdro dla super biegacza który nie wiem czy nie wyzionął ducha na skrzyżowaniu DMM i Łęczyńskiej. Leżał sobie tak biedaczek pod wiaduktem kolejowym, w cieniu, podłączony chyba do kroplówki. Na prawdę Super impreza!

Wiadomości z info112