Lubelskie lotnictwo cały czas doceniane

Normal
0
21

Błękitne Skrzydła dla Aeroklubu Lubelskiego, wysokie miejsce dla zawodnika Aeroklubu Ziemi Zamojskiej w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów a także świdnicki pilot w 10 najlepszych pilotów kraju- to osiągnięcia które zostały przyznane w ostatnim czasie dla osób i aeroklubów z województwa lubelskiego.

W czasie obchodów centralnych uroczystości Święta Lotnictwa na Polu Mokotowskim w Warszawie, pod Pomnikiem Poległych Lotników, Aeroklub Lubelski otrzymał Błękitne Skrzydła, czyli honorowe wyróżnienie Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji czasopisma Skrzydlata Polska. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawane jest od 1964 roku za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu roku poprzedzającego ich przyznawanie oraz za całokształt wybitnej działalności na rzecz lotnictwa polskiego.

Kapituła złożona z zarządu Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji Skrzydlatej Polski oraz Dowództwa Sił Powietrznych przyznała Aeroklubowi Lubelskiemu wyróżnienie zespołowe  za 85-letnią działalność szkoleniową, sportową i wychowawczą na rzecz lotnictwa polskiego. Razem z lublinianami wyróżnienia dostała Samodzielna Grupa Powietrzno-Szturmowa PKW Afganistan, za skuteczne wspieranie działań PKW Afganistan w działaniach stabilizacyjnych w tym kraju, oraz Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry za efektowne promowanie polskiego lotnictwa na wielu imprezach w kraju i za granicą.

Jacek Flis, zawodnik Aeroklubu Ziemi Zamojskiej zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, w 8. Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się na początku sierpnia na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie. Udział w mistrzostwach wzięło 84 pilotów z 23 krajów, a zamojski zawodnik pokonał szybowcem 3 500 km, spędzając w powietrzu  48 h, dodatkowo przez większość konkurencji utrzymywał się na trzecim miejscu klasyfikacji. W tych samych zawodach reprezentacja Polski zajęła drużynowo pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

 Natomiast w dziesiątce najlepszych pilotów w kraju „Skrzydlatej Polski” został umieszczony świdnicki pilot Kazimierz Chaczko. Przypomnijmy również, że w ubiegłym roku Aeroklub Lubelski zwyciężył w plebiscycie „Lotnicze Orły 2012″ na najlepszy Aeroklub w kraju.

 
(fot. lublin112)
2013-09-02 17:15:27

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki