Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski szpital zaprasza do siebie palaczy. Dziś jest ku temu ważna okazja

Bezpłatne konsultacje z ekspertami dla palaczy i byłych palaczy organizuje dziś jeden z lubelskich szpitali. Wszystko odbywać się będzie przez telefon.

We wtorek, 31 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Z tej okazji Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie postanowił zorganizować bezpłatne konsultacje z ekspertami. Przeznaczone są one dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególnie palaczy i byłych palaczy. Co ważne, nawet nie trzeba przychodzić do placówki. Wystarczy wziąć do ręki telefon.

W godzinach od 10:00 do 12:00 na pytania dotyczące m.in. uzależnienia, zrywania z nałogiem, i motywacji w rzucaniu palenia odpowiedzą prof. Alicja Nasiłowska-Barud, psycholog kliniczny SPSK Nr 4 i dr n. med. Mariola Żuk, psycholog kliniczny SPSK Nr 4. Wszystko to pod numerem telefonu: 781 887 295.

Dzwoniąc pod ten sam numer w godzinach od 12:00 do 14:00 dr n. med. Wojciech Remiszewski z Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4. odpowie na pytania dotyczące chorób nowotworowych płuc i badań profilaktycznych dla palaczy. Z kolei od godz. 9:00 do 12:00 pod numerem telefonu: 81 72 44 434 palacze oraz byli palacze mogą zarejestrować się na bezpłatne badanie tomograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Płuca SPSK Nr 4 w Lublinie.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Jeszcze powinni zaprosić osoby, które niemal codziennie piszą w komentarzach o „turystyce wojennej”.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Chybam jest za głupia, Jarku bo nijak nie potrafię powiązać tematu powyższego artykułu
   z turystyką wojenną i dekownikami (płci obojga i byle jakiej, żeby nie było). 😆

 2. Dziadek ze Slamsowa

  A propos samej czynności palenia…
  Ciekawe, czy do Szanownych ekspertów od palenia zadzwoni niejaki Putin, z prośbą o konsultacje na temat szkodliwości palenia Ukrainy.

  • Co do palenia Ukrainy… jakoś ekolodzy nie stękają, że Putin każąc palić Ukrainę, zanieczyszcza CO2 światową atmosferę

 3. Jasne – nie dbają o własne zdrowie, to zaprośmy ich badanie, na którzy pozostali czekają miesiącami!
  Czy ktoś w tym kraju myśli?

  • Brajanek (ten od Dżesicy)

   Uważam, że wielkim prawnym bublem jest ustawowe uznanie (i nazywanie) nałogów chorobami.
   Palisz, pijesz, czy ćpasz z własnej nieprzymuszonej chęci, a jak ci do doopy śmierć zagląda, to społeczeństwo ma ci fundować leczenie, cymbale (jeden z drugim) ???

 4. Hehe palę szlugi i mnie za darmo chcą leczyć xD A wy dalej toczcie pianę xD

  • I co z tego, że cię chcą leczyć, jak twoje samopoczucie i kondycja organizmu jest na wiele gorszym poziome niż u tych co nie palą. Każdy kto rzucil fajki, powie Ci to, ale uwierzysz dopiero jak sam rzucisz. Ale to już twój wybór.

 5. Paaaaapijerosy lublin ruska.

Z kraju