Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogólnopolski Konkurs Medyczny: Lubelski szpital nagrodzony Złotą Perłą

Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym „Perły Medycyny”.

Ogólnopolski Konkurs Medyczny „Perły Medycyny” zorganizowany został w tym roku już po raz siódmy. Nagradzane są w nim podmioty wykonujące działalność leczniczą oraz firmy działające na rynku medycznym, które przede wszystkim świadczą usługi bądź oferują produkty wysokiej jakości a dodatkowo są efektywnie zarządzane i stwarzają dogodne warunki swoim pracownikom. W tym roku laureatem został Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie.

Nagroda została wręczona w sobotę podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość”. Perła Medycyny” to tytuł honorowy, którym szpital będzie się mógł posługiwać w swoich materiałach promocyjnych. – Wierzę, że zdobyte w konkursie nagrody będą dla zwycięzców i wyróżnionych uhonorowaniem ich dotychczasowych osiągnięć, a także staną się bodźcem do dalszego rozwoju na coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług medycznych- tłumaczył w imieniu organizatorów Robert Składowski Prezes Zarządu MZHPiU.

Lubelski szpital od lat plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych tego typu placówek w Polsce. Jest również laureatem wyróżnienia Światowej Fundacji Zdrowie-Rozum-Serce w postaci międzynarodowego tytułu promocyjnego „Placówka Medyczna Przyjazna Pacjentowi”, a także posiada Certyfikat przyznany przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce dla placówki profesjonalnie i z sercem współpracującej z wolontariuszami. W maju 2011r. otrzymał także certyfikat „Szpital bez Bólu”.

Szpital dysponuje 405 łóżkami, zgromadzonymi w 19 wysoko specjalistycznych Klinikach – Oddziałach. Rocznie w DSK jest realizowanych ponad 28 tys. hospitalizacji, oraz ponad 6 tys. operacji a także 600 tys. badań diagnostycznych. W strukturze szpitala funkcjonuje również Poliklinika, która skupia 23 specjalistyczne poradnie, w których rocznie udzielanych jest ponad 85 tys. porad lekarskich. Hospitalizowane są w nim dzieci z całego kraju.

(fot. Perły Medycyny – archiwum)
2013-11-24 08:30:00

Jeden komentarz

  1. no nie sądzę aby w arunki były dogodne pan dyrektor ma za nic pracowników szczególnie pilęgniarki

Z kraju