Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy restauratorzy zapłacą mniej za ogródki gastronomiczne. Miasto chce im pomóc wyjść na prostą

Miasto zaproponowało, aby na cały przyszły rok obniżyć o połowę opłaty za ogródki gastronomiczne oraz stoiska handlowe przy cmentarzach i na Starym Mieście. Decyzję podejmą radni.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, lubelscy radni zajmą się uchwałą przedłużającą okres obowiązywania obniżonych stawek za zajęcie pasa drogowego. Projekt w tej sprawie został przygotowany przez Zarząd Dróg i Mostów i zakłada utrzymanie preferencyjnych kwot do końca 2021 roku. Decyzją prezydenta miasta preferencyjne stawki wynajmu powierzchni pod ogródki gastronomiczne na Deptaku będą obowiązywały również w przyszłym roku.

– Sytuacja epidemiczna postawiła lubelskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych, w bardzo trudnym położeniu. Staramy się ich wspierać od samego początku, podejmując szereg działań pomocowych, których celem jest ochrona małych lokalnych biznesów oraz tworzonych przez nich miejsc pracy. Na najbliższej sesji Rady Miasta zwrócimy się do miejskich radnych, aby na cały kolejny rok pozostawić przyjęte w tym roku obniżone stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dla osób prowadzących drobną działalność gospodarczą. To bardzo ważne, zwłaszcza dla właścicieli stoisk prowadzących sprzedaż detaliczną w pasie drogowym, których obiekty, mimo ograniczonego funkcjonowania lub całkowitego ich braku, nadal zajmują przestrzeń publiczną. Ostatni trudny dla przedsiębiorców okres Wszystkich Świętych umocnił nas w przekonaniu o potrzebie kontynuowania tej formy wsparcia – mówi Krzysztof Żuk.

Jak dodaje Krzysztof Żuk, jest to kontynuacja działań na rzecz lokalnych przedsiębiorców, którzy w związku ze stanem epidemii spotykają się z bardzo poważnymi ograniczeniami w prowadzeniu działalności. Oznacza to, że przez cały przyszły rok opłaty dla przedsiębiorców prowadzących stoiska handlowe będą obniżone o połowę. Jak wskazuje miasto, oprócz restauratorów mniej zapłacą także właściciele obiektów handlowych działających m.in. przy cmentarzach. Dotyczy to też punktów na Starym Mieście takich jak kioski, pawilony piekarnicze czy kwiaciarnie.

(fot. lublin112)

31 komentarzy

  1. Jak osoba jest bezrobotna to jakie podatki opłaca? Skoro nie w Lublinie to i niech parkuje – nie w Lublinie. Proste.

  2. system już się zawalił, będziemy teraz przez długie lata płacić aby wyjść na zero! najgorsze jest to okradanie przedsiębiorców i osób fizycznych, na każdym kroku jakieś opłaty ,podatki. Przy każdej transakcji Państwo wystawia łapę za pośrednictwo!! To jest bandyterka w biały dzień taka jest POLSKA- kraj nieudolnych nic nie potrafiących rządzących, tłustych spasionych brzuchów i wielkich księży ukrywających się za sutanną całe życie bo nic innego nie potrafią robić w życiu!

  3. Czemu wszyscy radni Prezydent itp. nie mają niższych pensji w czasie pandemii ?

  4. A perła będzie po 20zl.

    • Paligłup z Powiatowym otwierają biznes napój alkoholowy z CBD i cena ma być 5euro za butelkę bełta
      co ludziom w łbie zabełta

  5. Od dziś perła podrożała,u mnie w osiedlowym o 30 gr.Niby nie dużo jak chce się pić.

Z kraju