690 680 960

Lubartowscy policjanci wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa lodowego (zdjęcia)

Policjanci z Lubartowa w sobotę wzięli udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa lodowego. Odbyło się ono na zamarzniętym jeziorze Firlej pod okiem ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez ratowników i dowództwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Policjanci zapoznali się m.in. ze sprzętem służącym do ratowania, a przede wszystkim poznali wiedzę niezbędną do ratowania osób, pod którymi załamał się lód.

Pierwsza część, teoretyczna, dotyczyła poznania zasad zachowania się na lodzie i w wodzie. Druga część, praktyczna zorganizowana na zamarzniętym jeziorze Firlej dotyczyła sposobu zastosowania indywidualnego wyposażenia ratowników, poznania elementów asekuracji i technik ratownictwa lodowego.

(fot. Policja Lubartów)

6 komentarzy

  1. Spokojny i tak szybciej niż normalnie

    Zapomnieliście napisać o Strażakach ochotnikach którzy ćwiczą tam już parę lat a dokładnie jednostki z Firleja Jeziorzan Ostrówka Kocka Ostrowa Lubelskiego Michowa i Uścimowa….

  2. I co z tego że policjanty wzięli udział w tym szkoleniu… A ilu z nich z ręką na sercu potrafilo by pomóc. I tak jakby co to czekali by na właśnie na strażaków. A już napewno nie nie mieli by przy sobie tego kombinezonu…

    • Byś się zdziwił … obserwowałem w tamtym roku akcję z odziałem Policji, a dopiero potem strażaków na Zalewie Zemborzyckim – molo od strony Dąbrowy.Szacunek dla Policji wodnej z Lublina. Dla Strażaków oczywiście też.

  3. czy policjanci umieją pływać .?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa