Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartów – Poszukiwania zaginionych z tragicznym skutkiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie podczas ostatnich dni przeprowadzili dwie akcje ratunkowe. Niestety w obu przypadkach odnaleziono ciała zaginionych.

We wtorek około południa zakończono trwające od kilku dni poszukiwania 35-letniej Iwony T. Kobieta w ubiegły czwartek  wyjechała rano z domu samochodem marki honda i od tej pory słuch po niej zaginął.

Dzień później, policjantom udało się odnaleźć zaginionej auto. Znajdowało się ono w okolicach Lubartowa, kilkaset metrów od rzeki Wieprz. Wobec tego akcja poszukiwawcza skupiła się w rejonie rzeki. Do poszukiwań strażacy wykorzystali łódź patrolową, dzięki której metr za metrem przeszukiwano rzekę.

We wtorek ok. 200 m od kładki nad Wieprzem w Lubartowie odnaleziono ciało zaginionej. Znajdowało się w wodzie. Okoliczności śmierci kobiety wyjaśni sekcja zwłok.

Kilka dni wcześniej, w piątek, lubartowscy policjanci zostali poinformowani, że młody mężczyzna zostawił informację o zamiarze popełnienia samobójstwa. Odnaleźli ją jego znajomi i po niezwłocznym poinformowaniu policji ruszyli na poszukiwania.

– Mężczyzna w informacji uściślił miejsce w którym może się znajdować – wyjaśnia sierż. szt. Grzegorz Paśnik z Komendy Policji w Lubartowie. Kiedy przybyli na miejsce odnaleźli poszukiwanego. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

-Był to młody, 20-letni mężczyzna, mieszkaniec Lubartowa. Przyczyną tej desperackiej decyzji były najprawdopodobniej problemy rodzinne – dodaje  Grzegorz Paśnik.

Komentarze wyłączone

Z kraju