Lubartów: Nowe rondo prawie ukończone

Dobiegają końca prace przy budowie nowego ronda w Lubartowie. Dla kierowców oznacza to koniec utrudnień w tym miejscu.

Zakończyły się główne prace przy budowie nowego ronda w Lubartowie. Skrzyżowanie ulic Słowackiego, Batalionów Chłopskich i Wierzbowej kierowcy pokonują już ruchem okrężnym oraz zlikwidowany został ruch wahadłowy w tym miejscu. Drogowcy po wszystkich stronach zakończyli układanie nowej nawierzchni. Pozostały jeszcze tylko drobne kosmetyczne prace i niebawem rondo zostanie oficjalnie oddane do użytkowania.

Jak wyjaśniali urzędnicy, głównym celem przebudowy skrzyżowania oraz wprowadzenia na nim nowej organizacji ruchu, było usprawnienie przejazdu przez ulicę Słowackiego, czyli główną ulicę Lubartowa oraz ułatwienie wyjazdu z bocznych ulic, na których zwłaszcza w godzinach szczytu tworzyły się spore korki, a kierowcy przez dłuższy czas nie mogli włączyć się do ruchu. Jako przykład dawano rondo u zbiegu ulic Lubelskiej, Kolejowej i Piaskowej, gdzie znacznie poprawiło ono przejazd w tym miejscu. Dodatkowo zmniejszyła się ilość kolizji na tym skrzyżowaniu.

Nowe rondo ma 30 metrów średnicy, zaś ze wszystkich stron zbudowano wysepki z azylami dla pieszych. Budowa kosztowała około 3 mln złotych, z czego część kwoty wyłożyli okoliczni przedsiębiorcy. Na rondzie zostanie z roślinności utworzony napis z nazwą miasta.

(fot. lublin112)
2013-10-26 18:16:35

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew