690 680 960

Lubartów: Lubartowcy policjanci zatrzymali porywaczy 25-latka

Lubartowscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które przez dwa kolejne dni przetrzymywały i znęcały się nad 25–letnim mieszkańcem gminy Kamionka. Zatrzymani to kobieta i trzech mężczyzn w wieku od 27 do 48–lat. Usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

25–latek został wywabiony ze swojego domu w miejscowości Siedliska w gminie Kamionka 6 sierpnia 2013 r. pod pretekstem załatwienia pracy przy ocieplaniu garażu. Mężczyzna trafił najpierw do miejscowości Nowodwór w gminie Lubartów, a następnie do miejscowości Rudka Kozłowiecka w gminie Niemce. Tam był przetrzymywany i bity przez grupę kilku osób. Jak ustalili policjanci 25–latek był uwięziony w piwnicy domu jednorodzinnego gdzie przetrzymujące go osoby brutalnie się nad nim znęcały. Mężczyzna był wiązany, bity pięściami, nogami i gumowym przewodem po cały ciele. Był duszony i podtapiany w wannie, a następnie porażany prądem w bardzo czułe części ciała. Powodem takiego zachowania sprawców miała być domniemana kradzież pieniędzy przez uprowadzonego jednemu z porywaczy tj. 48-letniemu Krzysztofowi I. Po dwóch dniach 25 – latek wykorzystując nieuwagę swoich oprawców oswobodził się i uciekł o wszystkim powiadamiając policję.

Policjanci zatrzymali 4 osoby mające związek z ta sprawą. Są to trzej mężczyźni: Krzysztof I. lat 48, Witold G. lat 31, Krzysztof G. lat 42 i 27-letnia kobieta Iwona Ś. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie mniejszy niż 3 lata do lat 10.
W sobotę Sąd Rejonowy w Lubartowie aresztował ich na 3 miesiące. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie – informuje Grzegorz Paśnik z lubartowskiej policji.

Jeden komentarz

  1. Będą słusznie surowo osadzeni. Nikt jednak takiej głupoty jak porwanie nie robi bez powodu. Musiał im czymś zaleść za skórę. Złodziejowi także należy się kara, bo potem dzieją się straszne rzeczy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli