Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dostało teren pod nową siedzibę

Tuż przy samym Porcie Lotniczym Lublin będzie miało swoją nową siedzibę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działka już jest, teraz czas na wybudowanie bazy. Gdy to się stanie, wyprowadzą się z wynajmowanych pomieszczeń w Radawcu.

W środę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało teren pod nową siedzibę. Jest to siedem działek o łącznej powierzchni około hektara, sąsiadujących z Portem Lotniczym Lublin. Grunty przylegają bezpośrednio do ogrodzenia lotniska, tuż przy pasie startowym. Teraz pozostanie kwestia wybudowania nowej siedziby a o środki na ten cel LPR będzie się starało zdobyć z funduszy unijnych. Jeżeli to się uda, powstanie nowoczesna siedziba, spełniająca wszystkie wymogi dla tego typu placówek.

Obecna siedziba na terenie aeroklubu w Radawcu nie spełnia żadnych norm. -Żeby dostosować bazę która obecnie znajduje się w Radawcu do aktualnych potrzeb, wymagało by to ogromnych środków finansowych. W Świdniku baza powstanie od podstaw, dostosowana do aktualnych wymogów. Powstanie także cała niezbędna infrastruktura z tym związana – wyjaśniał Tomasz Woś, zastępca Dyrektora Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Nowa siedziba LPR-u ma spełniać światowe standardy. Oprócz hangaru na śmigłowiec ze specjalną platformą, która automatycznie wyprowadzi go na zewnątrz od razu po otrzymaniu zgłoszenia do wylotu na interwencję, powstaną pomieszczenia medyczne oraz socjalne dla pracowników.

O teren na nową siedzibę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe starało się dłuższy czas. Obsługuje teren województwa Lubelskiego interweniując w najgroźniejszych zdarzeniach, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Udziela pomocy nie tylko ofiarom wypadków drogowych czy też poszkodowanym podczas prac w rolnictwie, lecz także dzieciom i noworodkom, gdy trzeba ich przetransportować do odpowiednich placówek wyspecjalizowanych w udzielaniu im pomocy. Każdego roku interweniuje ponad 400 razy.

(fot. lublin112)
2014-12-03 19:06:20

2 komentarze

 1. Bardzo dobra wiadomość.

 2. ale czy nie będzie to np. kolidować ze startem czy lądowaniem pasażerskich na lotnisku Lublin jak LPR będzie musiał wystartować …..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach