Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Liczyła się szybkość i technika. W Puławach rywalizowali we wspinaniu się za pomocą drabiny hakowej

W miniony weekend ponad 80 zawodników walczyło o miano najlepszego w „Ogólnopolskim Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej”. Rywalizacja odbywała się m.in. w Puławach.

W XI edycji „Ogólnopolskiego Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej” wzięło udział udział 83 zawodników reprezentujących 14 województw i Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Przez dwa dni zawodnicy rywalizowali ze sobą o puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszym dniu zawodów konkurencje odbywały się na obiektach Komend Powiatowych w Nisku oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. W drugim dniu zawodów w Puławach oraz Kozienicach gdzie odbyła się finałowa rywalizacja.

Zadaniem uczestników turnieju było wejście na wysokość III piętra w jak najkrótszym czasie. Na sygnał startu musieli razem z drabiną przebiec 32-metrowy dystans, następnie zawieszając drabinę kolejno na I, II i III piętro wejść na wysokość 10,85 m. W rywalizacji rozegranej na wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Puławach najlepszy okazał się Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego osiągając czas 13.87 sek. Na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Klama z woj. śląskiego z czasem 14,62 sek. a na trzecim miejscu Przemysław Kierzenkowski z woj. warmińsko-mazurskiego, również osiągając czas 14,62 sek.

Zawodnicy z naszego województwa zajęli dalekie miejsca. Marcin Adamczyk uplasował się na 61 miejscu z wynikiem 18,09 sek., Jarosław Lejbt na 62 miejscu z czasem 18,23 sek., Jerzy Pawelec 68 miejsce i 19 sek., Piotr Łowicki 70 miejsce i 19,45 sek., Sławomir Terlecki 75 miejsce i 21,30 sek., Ireneusz Czwórnóg 76 miejsce 21,30 sek. zaś Piotr Stolarczyk zajął 83 miejsce z czasem 30,41 sekund.