690 680 960

Liczba ognisk epidemicznych w woj. lubelskim wzrosła do 14

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformował w środę o kolejnych ogniskach epidemicznych w regionie. Ich liczba wzrosła do 14, zaś minionej doby odnotowana na ternie woj. lubelskiego 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Stan aktualny na dzień 5 sierpnia 2020.

– liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 469 (45)
– liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 4847 (442)
– liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 110 (23)
– liczba zakażeń wykazanych w powiatach woj. lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba) : 1045 (25)
– liczba zgonów (ostatnia doba): 21 (0)
– liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 735 (2)

Liczba ognisk epidemicznych – 14

*powiat bialski :

 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 27, liczba osób hospitalizowanych – 1);
 • Nadbużański Oddział Straży Granicznej (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 14, liczba osób hospitalizowanych – 0);
 • Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 80, liczba osób hospitalizowanych – 2, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem – 3);
 • Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 31, liczba osób hospitalizowanych – 4);
 • Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku -16, liczba osób hospitalizowanych: 1),
 • Hurtownia w powiecie bialskim: (liczba osób potwierdzonych w ognisku -8, liczba osób hospitalizowanych: 2);
 • Urząd celny w Białej Podlaskiej (liczba osób potwierdzonych w ognisku -2, liczba osób hospitalizowanych: 0)

*powiat puławski:

 • Muzeum Nadwiślańskie – Oddział Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 9, liczba osób hospitalizowanych – 1);

*miasto Lublin:

 • Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 22,w tym 1 osoba przebywa poza województwem lubelskim; liczba osób hospitalizowanych – 18)

powiat łukowski:

 • Personel medyczny związany z zakładem rehabilitacji: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 10, liczba osób hospitalizowanych – 4)

*powiat chełmski:

 • Uroczystość rodzinna (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 18 (w tym 18 z powiatu hrubieszowskiego, liczba osób hospitalizowanych – 10);

*powiat opolski:

 • Gospodarstwo rolne: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 19 (w tym 1 z powiatu chełmskiego, liczba osób hospitalizowanych – 8);

*powiat parczewski:

 • Ognisko powiązane z kościołem w Paszenkach: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4 (w tym 2 Biała Podlaska) , liczba osób hospitalizowanych – 0)

*powiat biłgorajski:

 • Ognisko rodzinne: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6, liczba osób hospitalizowanych – 2)

Na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które w ciągu 24 godz. przebadały łącznie 943 osób. Laboratorium WSSE w Lublinie wykonuje badania w ramach nadzoru osobom, które objęte są kwarantanną. Przebadano 222 osób. Osiem laboratoriów: WIHE w Puławach, RCKIK, UM w Lublinie, Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie, Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie, Laboratorium Analityczne w Zamościu, Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej oraz Laboratorium Analiz Lekarskich Alab w Lublinie wykonują badania dla podmiotów leczniczych.

• Laboratorium WIHE w Puławach przebadało 62 osób.
• Laboratorium RCKiK przebadało 222 osób.
• Laboratorium Uniwersytetu Medycznego przebadało 152 osób.
• Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie przebadał 14 osób.
• Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie przebadało 223 osoby.
• Laboratorium Analityczne w Zamościu przebadało 13 osób.
• Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przebadało 18 osób.
• Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin przebadało 17 osób.

Do dnia 5 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1045 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 735 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

(fot. WSSE)

21 komentarzy

 1. Nie wygląda to fajnie :/

  • Nie wierzę bo to info rządu pis. Gdy by Budka lub Trzaskowski to podali i w tvnie to bym uwierzył.

   • Fakt faktem, że nie bardzo mam ochotę przebywać kwarantannę. Aby policja przyjechała pod dom dzień w dzień pod domową obserwacją A tak jestem wolny i zadowolony póki co i chciałbym aby tak zostało..

   • Tak. Gdy by. Tyko musiałbyś najpierw skończyć podstawówkę

 2. Spoko, będzie fajniej

 3. Spoko. Już 4 dziennie informacje dotyczące epidemii. Podczas największej światowej epidemii stwierdzono 21 zgonów w województwie lubelskim przy średniej około 80 lat. Kpina jawna zwłaszcza, że nikt nawet nie zweryfikował czy zmarli byli naprawdę chorzy skoro producent testów podaje, iż do 70 procent badań może być fałszywie dodatnie. Ja wiem że lekarzom to psuje bo dostają dodatkowo 10 tyś złotych miesięcznie za to że się narażają w czasie epidemii, a szpitale bo za zgon zamiast 900 zł dostają 14600 jeżeli dopiszą covid. Epidemia trwa prawie pół roku a my dalej nie znamy nikogo kto by zachorował poza tymi z wiadomości i telewizji.

  • Mało z tego. Znam człowieka, którego chcieli przyjąć do szpitala pod warunkiem, że się zgodzi potwierdzić, że ma koronawirusa…

   • Dziwne że pytali. Powinni mu zmierzyć temperatura i od razu zapakować w kaftan z diagnozą covid. Górnicy też otrzymali pozytywne wyniki testów mimo że nikt im badań nie robił. Taki mały zong wynikający z niedopatrzenia 😉 Można się śmiać ale to się robi na prawdę niebezpieczne bo ile można ciągnąć tą ściemę bez wzrostu umieralności. Problem jest w tym, że coś w końcu wymyślą żeby ludzie zaczęli umierać, albo może już wymyślili tylko jeszcze tego nie wprowadzili (na przykład szczepionkę) .

    • Zaczną umierać o tych niewolniczych szmat na twarzy zwanych maseczkami.
     Kwestia czasu.
     Zauważ że teraz będą nas je, bać za brak maseczki w sklepie itp., a od 1 wrzesnia otwieraja szkoły (i bardzo dobrze) i tam nie będzie trzeba nosić tej szmaty (również bardzo dobrze), to tylko ślepy nie zauważy, że robią z nas idiotów i robić będą skok na nasze portfele.
     Precz covidowskiej niewoli
     Nie dajmy się QR wom

    • Krzysztof,, Ochota,,

     Światowa tresura Narodu. Będziemy wam wmawiać aż uwierzycie, że czarne jest białe. Jeśli to im się powiedzie, to dalej już z góreczki
     ,, niewolnicy,,

  • No tak. Lekarze dostają dodatkowo 10000 zł z powodu narażenia. No tak. Powiedz, gdzie się zgłosić po tę kasę, bo chętnie bym ją „przytulił”. 50% dla Ciebie! Nie żartuję.

 4. Ja znam osoby które przeszły covid i to bardzo ciężko więc przestańcie już z tym hejtem ze go nie ma.

 5. Im nie chodzi o to czy jest czy go nie ma ale ile tak na prawdę jest tych przypadków. Jest to na bank, mam kolegę który mieszka na stałe koło Bergamo i mówił ze faktycznie ludzie tam padali (głównie dziadki), u italiańców dalej obowiązują maseczki i karabinierzy walą mandaty z grubej rury za brak takowej. Jak zwykle życie pokaże kto miał racje, i cieszył bym się gdyby to faktycznie był pic na wodę.

  • Masz racje dziadki umierały bo pod koniec roku wprowadzili masowe szczepienia. Lekarze do domów przyjeżdżali i za darmo szczepili wszystkich chętnych. Długo nie trzeba było czekać na efekty. Przestań pisać o Bergamo i straszyć ludzi bo to zwykła medialna ściema była która na dodatek się wydała. Mam rodzinę we Włoszech od 25 lat i mimo że masakryczne obostrzenia były typu do najbliższego sklepu albo tylko jedna osoba z psem na spacer to oni również nie znają nikogo chorego nie wspominając żeby ktoś umarł. Siostra zajmuje się opieką osób starszych i wszystkie żyją. Nie powielaj propagandy z TV. Nie martwmy się wirusem ale martwmy się co nam who i elity światowe szykują dalej. Jak na razie nie znam nikogo chorego ale znam kilkadziesiąt osób które albo straciło pracę albo jest na wypowiedzeniu do końca sierpnia. Ciekaw jestem jak wzrosła liczba samobójstw ale tego pewnie nie ujawnią. Jak na razie według danych gus we wszystkich miesiącach trwania epidemii śmiertelność spadła w stosunku do poprzednich lat w tych samych miesiącach o prawie 10 procent. Cud jakiś że podczas największej światowej epidemii zmniejszyła się tak drastycznie śmiertelność. Pewnie ludzie są ciekawi co będzie dalej i przestali umierać.

 6. PINOKIO MÓWIŁ PRZED WYBORAMI ZE NIEMA WIRUSA A TERAZ CO ODMIENIŁO SIE,PISIORKI KOMBINATORKI

 7. To pandemia strachu a nie żaden wirus. 80% osób przechodzi to bezobjawowo a umierają osoby po 80-90 lat ale na inne choroby. Ludzie nie dajcie się nabrać na te bajki.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas