690 680 960

Łęczna: Auto na luzie bez zaciągniętego hamulca przejechało kilkadziesiąt metrów

W minioną środę w Łęcznej doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na ul. Akacjowej auto toczyło się przez kilkadziesiąt metrów, po czym zatrzymało na ogrodzeniu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w Łęcznej na ul. Akacjowej. Strażnicy miejscy zauważyli auto, które blokowało przejazd. Fiat stał częściowo na jezdni, a częściowo na pasie zieleni opierając się tyłem o ogrodzenie.

Jak ustalili funkcjonariusze pojazd stoczył się z pobliskiego parkingu, przecinając chodnik i ulicę a następnie zatrzymał się na ogrodzeniu. Fiat samoczynnie pokonał odcinek ok. 30 metrów przez ruchliwą ulicę. Na szczęście nie doszło do kontaktu pojazdu z innymi uczestnikami ruchu.

Strażnicy ustalili kierowcę pojazdu, który przybył na miejsce i przekazali mu pojazd. W aucie nie był zaciągnięty hamulec postojowy a dźwignia zmiany biegów w pozycji „luz”.

13925575_1779446732269934_3325372394001853369_o

2016-08-07 09:40:00
(fot. Straż Miejska Łęczna)

10 komentarzy

 1. a ja wlasnie jem sniadanie i zaraz pedze do kosciola

 2. Maj nejm is Ignaś

  No i fajnie – jak luz, to luz!
  Najważniejsze, że nie bęcnęło w innego użytkownika tej ruchliwej arterii, a pupcię autka byle domorosły majsterkowicz wyklepie i sprayem zapaćka.

 3. piechur cyklista automobilista nielot

  (parafrazując Kubusia Piekielnego)
  jak się taki wtoczy w czarne jagody to go leśniczy przez rok nie znajdzie

  …….szczęście, że bez szkód w ludziach

 4. Dobrze że cały nie wjechała w te krzaki bo właściciel by myślał że mu seja ukradli a znalazł by się dopiero na jesieni jak by liście opadły.

 5. Dlaczego sprawca nie został ukarany grzywną?Znowu jakiś znajomy.?

 6. Kierowcą jestem to wiem.

  W nagrodę kierowca powinien dostać złoty drążek zmiany biegów. Do końca życia pamiętałby o pozostawianiu auta na biegu.

  • Dodatkowo srebrną dzwignię hamulca pomocniczego i mandat. Ponadto talon na kurs doszkalający pt. Parkowanie na pochyłości terenu; czyli jak poprawnie ustawić przednie koła oraz do czego służy hamulec „ręczny”. 90% kierowców nie korzysta z tego mechanizmu zwłaszcza na światłach. Choinka czerwonych świateł stopu i odstępy kilku metrowe, by w razie staczania się pojazdu w chwili ruszania , nie zatrzymać się na pojeżdzie z tyłu.

   • Od conajmniej 5 lat nie zaciągałem hamulca ręcznego… samochód zawsze zostawiam w pozycji P. Wiem, że powinno zaciagać się reczny, ale zapadki w skrzyni biegów dość dobrze trzymaja samochód. Za to można sie zdziwić jak się nie da spuścic elektrycznego ręcznego.

 7. Jureczek z miasta

  nic nie trzeba więcej pisać wystarczy Ł Ę C Z N A ! i mówi samo za siebie……… wiem LLE i te sprawy, wielki wstyd i obciach tym kierowcom już niestety nic nie pomorze może tylko modlitwa 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas